Ще успее ли Манчестър Юнайтед да надиграе Рома в първия полуфинал?

Манчестър Юнайтед - Рома - 29/04/2021

14404

В четвъртък, Манчестър Юнайтед посреща Рома на „Олд Трафорд“ в първия им сблъсък от полуфиналния кръг на Лига Европа.

Червените дяволи са загубили само 1 от предходните си 6 двубоя срещу Вълците, записвайки 4 победи и 1 равенство през този период.

Тимът на Оле Гунар Солскяер записа нулево равенство срещу Лийдс Юнайтед в последния си мач през уикенда. Резултатът означава, че отборът удължи серията си без поражения в първенството на 13 мача.

Юнайтед бе реализирал 5 поредни успеха, преди да се изправи срещу Лийдс. Момчетата на Марсело Биелса успяха да осуетят плановете му за успех.

Грандът от Манчестър все още заема 2-рата позиция в Премиър лийг, като се намира на 10 точки под градския си съперник - Манчестър Сити.

През настоящия сезон в Лига Европа, Червените дяволи не са допуснали нито една загуба,  регистрирайки 4 победи и 2 равенства.

След като отстрани Реал Сосиедад с 4-0  в осминафиналите, Манчестър Юнайтед надигра Милан с 2-1. В последния кръг от турнира, отборът успя да победи Гранада с 4-0.

Момчетата на Солскяер опазиха вратата си от попадения в 5 от предходните си 6 съревнования от Лига Европа. През този период те реализираха 10 гола.

От друга страна, Рома се отправя към предстоящия сблъсък, със спечелен само 1 от най-скорошните си 7 двубоя от Серия А. Отборът не постигна нито един успех в последните си 3 мача.

В неделя, тимът на  Пауло Фонсека претърпя поражение от Каляри с 3-2. Това означава, че Вълците са загубили всички възможни точки в 4 от предходните 7 кръга от първенството.

Въпреки това, Рома се представя отлично в Лига Европа,  с допуснато само 1 поражение в 12-те си мача до момента.

Джалоросите победиха Брага с 5-1 и Шахтьор Донецк с 5-1 в първите си кръгове от турнира. В четвъртфиналния етап, те надиграха Аякс с общ резултат 3-2.

Двата отбора са се изправили 6 пъти помежду си, в мачове от Шампионската лига през 2007 и 2008. В тях, Манчестър Юнайтед загуби само 1 от тези двубои.

Рома е надигран в предходните си 3 гостувания на „Олд Трафорд“, допускайки 9 гола. Тимът е успял да реализира само 1 попадение през този период.

Солскяер няма да може да разчита на Фил Джоунс и Антони Марсиал в четвъртък. Очаква се и двамата футболисти да пропуснат мачовете до края на кампанията.

За гостите, Николо Дзаниоло, Рикардо Калафиори, Педро и Антонио Миранте няма да вземат участие в предстоящото съревнование.

Следващият полуфинал ще се проведе другата седмица, в четвъртък. Той предвещава да бъде още по-вълнуващ. Въпреки това, Червените дяволи имат нужните качества, за да спечелят предимство от първия двубой.

Forebet прогнозира, че Манчестър Юнайтед ще опази вратата си от голове при успеха си над Рома, отбелязвайки под 1.5 попадения.