Международни

Очаква се Челси да надиграе Порто и да се класира на полуфиналите

Челси - Порто Анализ 13/04/2021

Vladimir Koshkarov / Shutterstock

Челси има предимство от първия мач срещу Порто, който завърши с резултат 2-0. Предстои ни втория вълнуващ четвъртфинал, който ще се на проведе на „Стамфорд Бридж“ във вторник.

Благодарение на попаденията на Мейсън Маунт и Бен Чилуел, Сините спечелиха двубоя, който се игра на неутрален терен в Севиля миналата седмица.

Челси заслужено постигна успеха в първия четвъртфинал, тъй като регистрира 61% притежание на топката и доминираше през по-голямата част от мача.

Отборът на Томас Тухел разгроми Кристъл Палас с 4-1 в събота. Кристиан Пулишич реализира 2 попадения, а Кай Хаверц и Курт Зума добавиха останалите голове.

Сините не са допуснали нито едно поражение в гостуванията си, откакто Тухел застана начело на тима. През този период, те записаха 4 победи и 2 равенства.

Струва си да отбележим, че Челси е загубил само 1 от своите 17 двубоя във всички турнири под ръководството на германеца. Също така, отборът e опазил вратата си от попадения в 3-те си двубоя от Шампионската лига.

Грандът от Лондон е постигнал 11 успеха в първите си мачове от елиминационната фаза на Шампионската лига, като е продължил напред в турнира в 8 от предходните 10 случая.

От друга страна, Порто създаде доста възможности в първия четвъртфинал, но не успя да пробие солидната защита на Челси.

Португалските шампиони отправиха 12 изстрела, 5 от които в очертанията на вратата, но заради липсата на авангардна атака, не успяха да върнат дори 1 попадение.

Въпреки това, Порто надигра Тондела с 2-0 през уикенда и удължи поредицата си от победи в Примейра Лига на 5 мача.

Момчетата на Серджо Консейсао се намират в серия от 20 двубоя без поражение в топ първенството на Португалия. От началото на ноември, те записаха 15 победи и 5 равенства.

Челси и Порто са се изправяли помежду си 9 пъти през годините. Всички срещи се проведоха в Шампионската лига от 2004 година насам.

Само едно от съревнованията между двата тима е завършило наравно. Сините спечелиха 6 от двубоите, докато Драконите записаха само 2 успеха, които бяха през 2004 и 2015 година.

Очаква се, Тиаго Силва да се завърне в състава, след като не взе участие в мача от Висшата лига през уикенда. Бразилският ветеран най-вероятно ще замени контузения Андреас Кристенсен в защитата на домакините.

Консейсао няма да може да разчита на контузените Франсиско Мейшедо, Иван Маркано и Диого Коща, както и на Мехди Тареми, който е наказан.

Сините регистрираха комфортен успех от 2-0 в миналия мач и сега се очаква да спечелят втория четвъртфинал с подобен резултат.

Forebet прогнозира, че Челси ще опази вратата си от попадение при успеха си над Порто във вторник.