Манчестър Юнайтед ще си изгради солиден аванс в първия четвъртфинал в Испания

Гранада - Манчестър Юнайтед - 08/04/2021

7891

Достигнахме до четвъртфиналната фаза от Лига Европа през сезон 2020/2021 и в четвъртък, 8 април, ще станем свидетели на двубоя между Гранада и Манчестър Юнайтед.

Сблъсъкът ще се проведе на „Естадио Нуево Лос Карменес“. Победителят от първия мач, най-вероятно ще продължи напред в турнира.

През уикенда Гранада претърпя поражение от Виляреал с 3-0 в Ла Лига. Резултатът е доста разочароващ и сега тимът заема 9-то място и се намира на 9 точки под 7-мия в таблицата Реал Сосиедад.

Филипинците са загубили всяко едно от последните си 3 съревнования във всички турнири. Останалите поражения бяха в гостуванията срещу Валенсия в Ла Лига и Молде в Лига Европа.

Лошият резултат срещу Виляреал беше първата загуба в последните 5 домакинства на Гранада. В останалите си двубои у дома, тимът регистира 4 победи.

Две от тези срещи бяха в Лига Европа, където момчетата на Диего Мартинес успяха да надиграят Наполи и Молде.

Тенденциите показват, че Филипинците се непобедени в 5 от последните 6 мача на собствен терен в Лига Европа. В предходните им 3 съревнования на „Естадио Нуево Лос Карменес“ от турнира бяха отбелязани под 2.5 гола.

Манчестър Юнайтед ще пътува към Испания, след като в неделя надигра Брайтън с 2-1 в двубой от Премиър лийг.

Благодарение на 3-те точки от срещата, Червените дяволи останаха на втората позиция и сега имат отлична възможност да завършат в топ 4 и да си осигурят място в Шампионската лига следващия сезон.

Успехът беше от изключително важно значение, тъй като тимът допусна поражение от Лестър Сити с 3-1 в ФА Къп преди паузата за мачовете на националните отбори.

Като се има предвид отпадането от този турнир, Лига Европа сега е единствената възможност на Манчестър Юнайтед да спечели трофей през настоящата кампания.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер се представят доста добре в Лига Европа, оставайки непобедени в 10 от последните си 11 двубоя.

В последните 3 срещи на Червените дяволи от Лига Европа бяха реализирани под 2.5 попадения. Също така, те спечелиха последните си 2 гостувания от турнира този сезон.

Един от успехите беше срещу друг испански отбор. Манчестър Юнайтед разгроми Реал Сосиедад с 4-0, но трябва да отбележим, че сблъсъкът се проведе на неутрален терен.

Нейдер Лозано, Луис Суарес, Луис Мила, Кини ще пропуснат сблъсъка за гостите, докато Димитри Фулкие, Карлос Нева и Алберто Соро са все още под въпрос.

Оле Гунар Солскяер няма да може да разчита на контузените Антони Марсиал, Хуан Мата и Фил Джоунс. Ерик Байи е с положителен резултат за КОВИД-19 и ще пропусне двубоя, а Маркъс Рашфорд e под въпрос.

Гранада ще се стреми да удържи атаките на английския гранд. Тимът знае, че ако допусне попадение на собствения си терен, задачата за продължаване напред в турнира ще се окаже изключително трудна.

Манчестър Юнайтед има нужните качества да стигне до успех в първия четвъртфинал, както и да опази вратата си от голове.