Република Конго и Гамбия в сблъсък от квалификациите за Купата на нациите

Република Конго - Гамбия - 29/03/2021

9647

В понеделник, Гамбия ще се опита да заеме първото място в Група D от квалификациите за Купата на нациите. Република Конго, за съжаление, не успя да се пребори за място в турнира.

Предстои само още един двубой, а Гамбия заема 2-рата позиция в Група D, като има равен брой точки с лидера Габон и аванс от 4 точки над 3-тия в таблицата Република Конго.

Леопардите започнаха кампанията си в квалификациите за Купата на нациите доста силно, записвайки 1 победа и 3 равенства в първите си 4 мача.

Въпреки това, тимът изгуби възможността си за класиране в следващата фаза турнира, след като допусна поражение от Габон с 3-0 в четвъртък.

Момчетата на Кристиан Нсенги-Биембе отправиха само един удар към вратата на опонентите си, а Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза последният 3-ти гол за Габон.

Република Конго е загубила само 2 от предходните си 9 двубоя във всички турнири, след като достигна до успех 3 пъти, а в 4 срещи завърши наравно.

Леопардите се намират в лоша серия от 2 поредни поражения преди предстоящия двубой, като във всяка от двете срещи са допуснали над 1.5 попадения.

Междувременно, Гамбия си осигури място за Африканската купа на нациите, благодарение на домакинската си победа над Ангола с 1-0 в четвъртък.

Ангола се представи на сравнително добро ниво, но голът на Асан Сисей реши крайния изход на двубоя.

Скорпионите са загубили само 1 от най-скорошните си 8 срещи във всички турнири, регистрирайки 5 успеха и 2 равенства през този период.

След като победи Ангола в четвъртък, Гамбия е достигнала до успех в 3 от предходните си 4 мача и в 5 от последните си 7 двубоя.

Република Конго и Гамбия направиха интригуващо равенство, което завърши 2-2, когато се срещнаха за последно през 2019 година.

В другата най-скорошна среща между двата тима, Скорпионите надиграха Леопардите с 3-0 в приятелски мач.

Кристиан Нсенги-Биембе най-вероятно ще направи няколко промени в състава си, спрямо разочароващата загуба от Габон с 3-0.

Гамбия, от своя страна, също би могла да излезе с различна стартова единайсеторка, тъй като тимът си осигури място напред в турнира.

Интригата в Група D вече я няма, което означава, че предстоящият двубой няма да бъде особено интересен. В крайна сметка, Република Конго няма шансове да продължи към следващата фаза от турнира.

Forebet прогнозира, че двата отбора ще направят нулево равенство в съревнованието си в понеделник.