Аякс на път към класиране за осминафиналите на Лига Европа

Аякс - Лил - 25/02/2021

5180

Един от най-интригуващите шестнайсетина финали ще приключи този четвъртък, когато Аякс посреща Лил на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам.

Сблъсъкът е между първия в класирането на Ередивизия и първия в Лига 1 и това предвещава доста зрелищни моменти за футболните фенове.

Божиите синове спечелиха първия мач на „Стад Пиер Мороа“ с 2-1. По всичко личеше, че срещата ще завърши с нулево равенство, но станахме свидетели на 3 попадения в рамките на последните 18 минути.

Лил откри резултата, но Евреите извоюваха победата, след като се разписаха 2 пъти в последните 3 минути на съревнованието.

Футболистите на Ерик тен Хаг постигнаха домакински успех с 4-2 над Спарта Ротердам през уикенда. Това означава, че са спечелили предходните си 10 двубоя във всички първенства и са без поражение в изминалите си 15 сблъсъка.

Аякс започна сезона в Шампионска лига, но завърши под Ливърпул и Аталанта в Група D.

За сметка на това, Аяксците показват отлични резултати на собствен терен в Лига Европа, като са спечелили 8 от последните си 9 домакински мача от турнира. Те са вкарали поне 2 гола в 6 от изминалите си 8 съревнования на „Йохан Кройф Арена“.

Лил определено е разочарован от загубата си с 2-1 у дома. Мастифите откриха резултата през 72-тата минута на срещата и по-всичко личеше, че излязат печеливши от двубоя.

Въпреки това, те позволиха на Аякс да се завърне в мача. Играчите на Кристоф Галтие допуснаха изравнителен гол през 87-тата минута и в 89-тата допуснаха още 1 попадение, поради което загубиха домакинството си.

Лил е изправен пред трудното изпитание да превъзмогне резултата от миналия двубой. Френският тим, от своя страна, трябва да има нужната увереност предвид добрата игра, която демонстрира в Лига 1 през настоящата кампания.

Благодарение на победата си през уикенда, Мастифите имат 3 точки аванс на върха в таблицата. Също така, тимът е непобеден в 9 от предходните си 10 мача във всички турнири.

Гостите завършиха на 2-рата позиция в Група H на Лига Европа този сезон, а лидер в класирането беше Милан. Лил спечели 2 от гостуванията си в груповата фаза, като отбеляза 2 или повече попадения във всеки от 3-те си двубоя на чужд терен.

Момчетата на Кристоф Галтие са реализирали над 2.5 гола в последните си 3 срещи от Лига Европа.

Ерик тен Хаг ще има на разположение всички свои футболисти. Няма данни за нови контузени или наказани играчи, които да пропуснат мача.

Лил може да бъде без Бурак Йълмаз, който все още страда от травма. Турчинът е единственият, който ще пропусне срещата за френския клуб.

Мастифите трябва да играят атакуващо и да успеят да отбележат попадения, ако искат да продължат към следващата фаза на турнира. Това означава, че ни очаква доста интригуващ двубой, изпълнен с голове.

Аякс има предимство и може да надиграе гостите още преди почивката, като успее да реализира попадения.