Ще продължи ли Уулвърхямптън участието си в Лига Европа с победа над Севиля?

Уулвърхямптън - Севиля - 11/08/2020

7148

Вълците започнаха своята кампания в Лига Европа преди повече от година. Сега тимът играе четвъртфинал и се нуждае само от три победи, за да спечели първия си значим трофей от европейските турнири.

Уулвърхямптън се изправя срещу Севиля в борбата си за спечелване на купата. Бяло-червените са победители в Лига Европа през 2014, 2015 и 2016 година. Те се представиха отлично и на осминафинала си срещу Рома.

Футболистите на Хулен Лопетеги категорично надиграха италианския тим с 2-0, като отбелязаха попадения и през двете полувремена на срещата. Вълците се класираха на четвъртфинал, след като отстраниха Олимпиакос с общ резултат от 2-1. Тимът от Уест Мидландс записа победа с 1-0 над гръцкия отбор в реванша си и този успех класира Вълците на четвъртфинала в Германия.

Мениджърът на Уулвърхямптън - Нуну Ешпириту Санту, обаче, няма да може да разчита на един от ключовите си защитници. Джонатан Ото получи контузия на осминафиналите и ще бъде заменен от Рубен Винагре в предстоящия сблъсък.

Отсъствието на Даниел Поденсе също ще окаже влияние върху играта на Вълците. Португалският нападател няма да вземе участие в двубоя срещу Севиля поради натрупания голям брой жълти картони. Поденсе се намираше в отлична форма и именно той спечели дузпата за тима си в последния сблъсък срещу Олимпиакос.

Санто най-вероятно ще използва обичайната си 3-5-2 схема. Очаква се, Адама Траоре да започне двубоя като дясно крило, а от лявата страна, мениджърът вероятно ще постави футболиста си - Педро Нето. Възможно е обаче, Диого Жота да замени Педро на позицията - ляво крило, за да се подсили играта на централния нападател - Раул Хименес.

Според последни новини за отбора, футболистът на Севиля - Неманя Гудел е под въпрос поради разболяване от „вирус“. Бяло-червените ще бъдат изключително предпазливи, след като беше обявено, че двама представители на Атлетико Мадрид са дали положителни проби за коронавирус.

Вестник „ Marca“ потвърди, че един от тези представители е футболист на тима, като и двамата заразени са поставени под домашна карантина. Останалите играчи на тима биват тествани ежедневно. Това означава, че и футболистите на Севиля не са застраховани от заразяване във финалните етапи на турнира.

Сблъсъкът във вторник е един от най-важните мачове в историята на Уулвърхямптън. Вълците са уверени в своите възможности, но Бяло-червените са победители в три поредни години.

Имайки предвид фактите, се очаква Севиля, макар и изтощен от мачове, да надиграе Вълците и да се класира за полуфинал. Forebet прогнозира ниско-резултатен двубой, като е вероятно Бяло-червените да опазят вратата си от голове на път към победата.