ПСЖ на път към важна победа срещу Лион на финала за Купата на лигата

Пари Сен Жермен - Лион - 31/07/2020

4854

Пари Сен Жермен спечели финала за Купата на Франция срещу Сент Етиен в последния си двубой. Този петък, Парижаните ще се изправят срещу Лион на финала за Купата на лигата с надеждата да спечелят още един трофей след дългата пауза.

ПСЖ ще използва предстоящия финал за загрявка преди четвъртфинала си в Шампионската лига срещу Аталанта. След края на паузата беше взето решение, че елиминационните фази от турнира ще се провеждат без реванши. Това означава, че Парижаните имат отлична възможност да вдигнат и този трофей.

Лион също продължава участието си в Шампионската лига, като пред него предстои втория мач от осминафиналите срещу Ювентус. Хлапетата имат преднина от 1 гол срещу Старата госпожа и това ще даде шанс на тима да се фокусира върху предстоящия финал за Купата на лигата.

Лион е печелил трофея само веднъж през своята история. Тази победа беше през далечната 2001 година. От друга страна, Хлапетата са завършили на второ място в турнира цели 4 пъти.

Една лоша новина за Пари Сен Жермен е контузията на нападателя Килиан Мбапе. Французинът получи контузия на глезена във финала за Купата на Франция и ще пропусне финала за Купата на лигатата, както и четвъртфинала срещу Аталанта в Шампионската лига.

Мачовете в Шампионската лига ще се проведат в доста кратък период от време и ако контузията на Мбапе се окаже сериозна, то той най-вероятно ще пропусне остатъка от турнира.

ПСЖ е спечелил последните си три двубоя срещу Лион във всички първенства. Парижаните са записали три победи срещу Хлапетата през изминалия сезон в Лига 1 и в Купата на Франция. Тези три победи на тима завършиха с общ резултат 10-3.

Пари Сен Жермен беше по-добрият тим на терена на финала за Купата на Франция, въпреки факта, че спечели срещата със скромния резултат от 1-0. Единственото попадение в двубоя беше дело на Неймар през 14-тата минута. Очаква се бразилецът да отбележи или поне да допринесе за още един гол в предстоящия сблъсък срещу Лион.

Един притеснителен факт и за двата отбора е, че футболистите няма да са достатъчно отпочинали за двубоите си в Шампионската лига. Опонентите им - Аталанта и Ювентус вече приключиха сезона в местното им първенство.

Лион има само един контузен футболист в състава си и това е Умар Соле. Що се отнася до Парижаните, гореспоменатият - Килиан Мбапе е единственият контузен играч в състава на Томас Тухел.

В 7 от последните 10 двубоя между ПСЖ и Лион и двата тима са се разписали в резултата. Освен това, в 8 от тези 10 срещи бяха отбелязани над 2.5 гола. Очаква се тези тенденции да се запазят, като Forebet прогнозира победа за Пари Сен Жермен на финала.