Език English (United Kingdom) Deutsch (Deutschland) Español(España) italiano (Italia) français (France) Русский (Россия) ελληνικά (Ελλάδα) Български (България) Român (România) Polski (Polska)

Ще успее ли ПСВ да запази 100% успеваемост от старта на Лига Европа?

ПСВ Айндховен - ЛАСК Линц Анализ 24/10/2019

23 Октомври 2019 | Лига Европа | Анализи
    2766

Лига Европа се завръща тази седмица като мачовете от 3-тия кръг от груповата фаза ще бъдат изиграни в четвъртък вечер. Предстоят ни няколко интересни срещи, включително предстоящият мач на стадион „Филипс“, където ПСВ Айндховен посреща ЛАСК Линц.

ПСВ Айндховен се намира на върха на групата с 6 точки като тимът е спечелил и двата си мача от груповата фаза на Лига Европа през този сезон. ЛАСК Линц се намира на 3-то място с 3 точки от двата си мача до този момент и разполага с доста добър шанс за класиране към директните елиминации, ако успеят да вземат точки от предстоящия мач.

Червено-белите стартираха кампанията си с домакински мач срещу Спортинг Лисабон като успяха да вземат преднина от 2 гола още в първата половина на мача. Гостите успяха да отбележат в 38-мата минута, но ПСВ отбеляза трето попадения веднага след полувремето и спечели мача с 3-2. Във втората си среща от групата, ПСВ гостува на Розенборг в Норвегия.

Отново, ПСВ Айндховен направи отличен бърз старт и отбеляза 3 гола преди полувремето. Розенборг вкара гол в 70-тата минута, но холандците направиха още едно попадение и мачът приключи с резултат от 4-1 в полза на ПСВ.

Статистиката показва, че Червено-белите са непобедени през настоящия сезон на Лига Европа, печелейки 5 мача и завършвайки с равенство в 1 от последните им 6 мача в лигата. Тимът е спечелил 2 и е приключил с равенство в 1 от последните му 3 домакински мача като е отбелязал 6 гола.

ЛАСК Линц се отправя към Холандия след загуба с 2-1 от Спортинг Лисабон. Австрийският тим поведе след само 16 минути, но не успя да се справи с напрежението и допусна 2 попадения в рамките на 5 минути във второто полувреме и това доведе до загубата на мача.

ЛАСК взе максималните точки от първия си мач от Лига Европа след като отборът победи Розенборг с 1-0 у дома. Това бе мач за задължителна победа и тимът не разочарова своите фенове като направи късно попадение в първата половина на мача и по този начин си подсигури точките.

Гостите почти успяха да се класират за груповата фаза на Шампионската лига през този сезон, но отпаднаха в последния плейофен кръг. Тимът се надява, че ще успее да достигне до директните елиминации на Лига Европа и точка от този мач ще бъде добър редултат.

ПСВ Айндховен има само двама футболисти, които вероятно ще останат извън стартовия състав. Това са Сам Ламерс и Аник ван Ош, които са контузени.

ЛАСК Линц има проблеми с петима контузени играчи и това са Кристиан Рамсебнер, Доминик Реитър, Емануел Погатец, Ин-пайо Оу и Маркус Востри.

Вземайки под внимание как ПСВ Айндховен стартира в груповата фаза, отборът ще бъде фаворит и за предстоящия мач. ЛАСК Линц показа своите възможности и по всяка вероятност гостите ще отбележат гол, но Forebet прогнозира, че домакините ще бъдат победители в този мач.