Финландия с шанс да се класира за Европейското първенство през 2020

3127

Квалификациите за Евро 2020 се подновяват през тази седмица и ни предстоят доста вълнуващи двубои. Предстоящите мачове са критични за доста от групите и Група J е точно такъв пример.

Италия се намира на първо място с максимален брой точки от четири мача, а Финландия е на второ място с 9 точки и същия брой изиграни мачове.

В четвъртък, 5-ти септември, Финландия се надява, че ще направи още една стъпка към класирането за Европейското първенство през 2020. Финландският отбор приема Гърция на „Тампере Стейдиъм“ като домакините се нуждаят от победа, за да излязат с 8 точки преднина пред своите съперници.

На гръцкия отбор също му е необходима победа, защото в момента е на 5 точки зад Финландия и не може да си позволи да изпадне по назад в класирането.

Финландия започна квалификациите като гост с възможно най-трудния съперник – Италия.

Домакините направиха ранен пробив и за Финландия бе трудно да се отърси от ранното разочарование и по този начин гостите загубиха с 2-0.

Втората среща за Финландия също беше гостуваща като тимът победи Армения с 2-0. Гол точно преди полувремето и още един 10 минути преди края на мача.  Следващия двубой беше срещу Босна, един отбор, който се надява да се класира за Европейското,и това бе още една убедителна победа с 2-0 за Финландия. Отново като гост, Финландия победи с 2-0 Лихтенщайн.

Гърция не успя да вземе преднина рано в групата въпреки победата си над Лихтенщайн. Тимът записа равенство 2-2 срещу Босна и въпреки че, това бе добър обрат от 2-0, това бе последната точка, която гърците спечелиха. След равенството, Гърция загуби у дома от Италия с 3-0, а след това последва шокираща загуба от Армения с 3-2 отново у дома.

Последният резултат беше този, който разклати възможностите Гърция да се класира за Европейското първенство през 2020. Гръцкият тим трябва да запише точки от този мач, ако иска да има дори минимален шанс да продължи напред. Статистиката показва, че Гърция е спечелила само 1 от последните си 5 гостуващи мача, губейки 3, включително и загуба от Финландия в Лигата на нациите.

Финландия ще започне мача със своя нападател във форма – Тииму Пуки. Финландският отбор разполага с достатъчно международен опит, включително и Тим Спарв, който е капитан на отбора.

Гърция не разполага с постоянен голмайстор в отбора си и нито един от настоящите нападатели не е отбелязвал за страната си. Костас Манолас е ключът в защитата на гръцкия отбор и неговата задача ще бъде да предотврати отбелязването на попадения от Пуки.

Предвид формата на двата отбора, Финландия ще има предимство в предстоящия мач. Домакините победиха Гърция с 2-0 в Лигата на нациите и няма да е изненада, ако отново видим същия резултат.