Други първенства

Международни

Може ли Алжир да преодолее Кот д‘Ивоар?

4067

Кот д‘Ивоар и Алжир се срещат в Суец в четвъртък, като и двата отбора ще се борят за място на полуфиналите на Купата на африканските нации.

Кот д‘Ивоар успя да се справи с Мали, за да достигне до четвъртфиналите, а Алжир убедително надделя над Гвинея в сблъсъка им от осминафиналите.

Юсеф Белаили даде на Пустинните Лисици преднина в срещата с Гвинея, като успя да вкара топката в долния ъгъл на вратата.

Крилото на Манчестър Сити Рияд Махрез направи резултата 2-0 точно преди 60 минута, преди Адам Унас от Наполи да завърши отличното представяне на Алжир с третия си гол в турнира.

Кот д‘Ивоар бе неубедителен в мача си от осминафиналите и ще трябва да подобри формата си, ако иска да затрудни съперника си Алжир.

Нападателят на Кристъл Палас Уилфред Заха отбеляза единствения гол в двубоя в 76 минута, с което осигури на отбора си място в четвъртфиналите.

Въпреки че Мали успя да отправи 18 изстрела към вратата и Кот д‘Ивоар постигна само 40% притежание на топката, Слоновете успяха да постигнат победа.

Кот д‘Ивоар завърши на 2 място в Група D с 6 точки, след като постигна 2 победи и претърпя 1 поражение. Тимът отбеляза 7 гола до момента в турнира и допусна само 1.

От друга страна, Алжир завърши начело на Група C след като постигна победа във всичките си 3 сблъсъка в груповата фаза. Тимът не допусна нито един гол в 4-те си мача и отбеляза 9 гола до момента.

Няма голяма разлика между двата тима по отношение на срещите им до момента. И двата отбора имат по 8 победи, като останалите им 7 мача са завършили наравно.

Алжир има една титла от Купата на африканските нации и се стреми да достигне до полуфиналите от 2010 насам. Кот д‘Ивоар е печелил трофея 2 пъти, като последният бе през 2015.

Двата отбора се срещнаха в същата фаза от турнира и през 2015. Тогава Кот д‘Ивоар надви Алжир с 3-1 по пътя си към титлата.

Уилфред Бони успя да се разпише в резултата с 2 гола в този мач. Той не участва много често в срещите от турнира тази година и ще се надява да получи шанс отново да се изправи срещу алжирската защита.

Въпреки че съставът на Кот д‘Ивоар е силен, Алжир постигна невероятно представяне в турнира до момента и вероятно ще успее да надделее над Слоновете и да продължи към полуфиналите.

Forebet предвижда победа за Алжир в малка разлика в резултата.