Чили срещу Перу в битка за място на финала

3301

Чили се изправя срещу Перу във втория полуфинал на Копа Америка 2019.

Отборът на Чили – който се бори за трета поредна титла – надви Колумбия на дузпи и така достигна до полуфиналите.

Перу също се класира чрез дузпи, постигайки неочаквана победа на четвъртфиналите над Уругвай.

Червено-белите достигнаха до полуфиналите, въпреки че надделяха само в 1 сблъсък в редовното време до момента в съревнованието.

Отборът също така не успя да отправи нито един изстрел към вратата на Уругвай и със сигурност е изненада, че е един от четирите тима в тази фаза.

Не се очакваше Чили да надделее в четвъртфиналния си сблъсък с Колумбия.

Колумбия бе единственият отбор, който спечели максимален брой точки от груповата фаза, но настоящият шампион доминираше в срещата.

Чили имаше по-голямо притежание на топката, както и два пъти повече изстрели към вратата от тези на Колумбия, като в крайна сметка победи с 5-4 на дузпи.

Много хора смятаха, че Чили няма шанс за успех преди началото на турнира, но само 1 мач стои между отбора и поредния финал на Копа Америка.

От друга страна, Перу се бори да достигне първия си финал от последния си триумф в турнира през 1975.

Тимът на Чили е побеждавал този на Перу 45 пъти през годините, като Перу е надделявал само 22 пъти.

В последните 5 мача между тези два отбора бяха отбелязани поне 3 гола, така че вероятно ни очаква още един вълнуващ двубой.

Въпреки че Чили доминира в срещите, Перу спечели последния сблъсък между двата тима с 3-0 и ще се надява на подобно представяне в четвъртък.

Чили има относително постоянен начален състав в това издание на турнира и не се очаква Рейналдо Руеда да ни изненада със селекцията си за предстоящия мач.

Мениджърът на Перу Рикардо Гарека прави доста промени в състава си. Анди Поло и Джеферсон Фарфан не получиха място в четвъртфиналната среща и ще се надяват да се върнат на терена в сблъсъка с Чили.

Победителят в предстоящия мач ще се изправи срещу Бразилия или Аржентина на финала на Копа Америка 2019.

Победителят в този двубой няма да бъде фаворит на финала, но имайки предвид, че фаворитът в турнира не показва очакваното ниво на представяне, може да бъдем изненадани.

Forebet предвижда, че това ще бъде оспорван сблъсък, като може да се стигне до добавено време и дузпи.