Решаващ мач за Кения и Танзания

3894

Група C от Купата на африканските нации 2019 включва Кения, Танзания, Сенегал и Алжир. Преди началото на срещите от групата, Сенегал и Алжир бяха основните фаворити да продължат напред и в момента са начело в класирането.

Въпреки това, първите 4 отбора на трета позиция също се класират за елиминационната фаза, така че Кения и Танзания знаят, че победа в този сблъсък би била решаваща. Мачът ще се изиграе на 27 юни на стадион „30 юни“ в Кайро.

Кения започва мача след като понесе поражение с 2-0 от Алжир в първия си мач. Отборът изоставаше с 2-0 още преди края на първото полувреме, но показа много по-добро представяне във втората половина от срещата и предотврати още попадения на Алжир. Ако отборът успее да повтори представянето си от второто полувреме в предстоящата среща, Кения има шанс да победи.

Отборът на Кения продължи от квалификационната си група, в която беше и тимът на Гана, който бе победен с 1-0 – отличен резултат за кенийците. Въпреки това, тенденциите показват, че Кения спечели само 1 от изминалите си 4 мача - с 1-0 над Мадагаскар в приятелска среща преди турнира. Отборът също така загуби от Гана като гост с 1-0 в квалификациите и завърши наравно с 1-1 с Конго в последния си подготвителен мач.

Бяха отбелязани под 2.5 гола в 8 от последните 9 двубоя на Кения.

Танзания участва за втори път в Купата на африканските нации, което означава, че тимът е доста неопитен на това ниво. Отборът се класира от група, която включваше Уганда, Лесото, и Капо Верде и постигна задоволителна победа с 3-0 пред собствена публика над Уганда по време на квалификациите.

Въпреки това, тимът имаше проблеми в първия си мач от Купата на африканските нации срещу един от фаворитите в турнира, Сенегал. Крайният резултат от 2-0 можеше да е дори по-неблагоприятен и Танзания не се справи добре в средата на терена, където отборът бе доминиран през по-голямата част от сблъсъка.

Тенденциите показват, че тимът на Танзания победи само в 1 от последните си 5 срещи във всички съревнования. Тази победа бе над Уганда в последната квалификационна среща на тима. Въпреки това, отборът загуби от Лесото, Египет и Сенегал и завърши наравно със Зимбабве.

Танзания не успя да отбележи гол в 3 от изминалите си 5 двубоя.

По отношение на състава си, Кения вероятно няма да прави промени в играчите, които стартираха в предходния сблъсък. Франсис Кахата може да получи място на терена след като бе включен на полувремето срещу Алжир.

Танзания няма много опции за промени в състава си, поне такива, които биха подсилили началната му единайсеторка. Фейсал Салум и Симон Мсува са играчите, които е най-вероятно да видим на терена.

Кения вероятно смята, че може да надделее в тази среща. Отборът има по-добър резултат в сблъсъците между двата тима напоследък, но не се отбелязват много попадения в мачовете между тях. Кения вероятно ще победи при под 2.5 гола в двубоя.