Аржентина и Парагвай в оспорван двубой в група В

3042

В четвъртък Аржентина и Парагвай се срещат в Бело Оризонте след разочароващото представяне и на двата отбора в първите им мачове от Копа Америка.

Аржентина загуби от Колумбия с 2-0, докато Парагвай имаше 2 гола преднина, но гост нацията Катар изненадващо изравни резултата във втората половина на мача.

Гаучосите владееха топката през по-голяма част от мача и направиха повече изстрели от Колумбия, но не успяха да превърнат надмощието си в голова преднина.

Най-добрият шанс на Аржентина бе Лионел Меси, но той не успя да бележи. Головете от страна на Колумбия в 71-та и 86-та минута, подсигуриха победата на Лос Каферетос и 3 точки в класирането.

Парагвай изпусна златна възможност да се изравни по точки с Колумбия и да застане на върха на класирането в група В.

Ветеранът Оскар Кардосо откри резултата срещу Катар още в 4-тата минута, след като успешно реализира дузпа. Дерлис Гонсалес добави втори гол след полувремето, но това не бе достатъчно да изведе Парагвай до победата.

Гуараните не успяха да запазят своето предимство и Катар отбеляза два късни гола във второто полувреме на мача.

Аржентина и Парагвай са се срещали 106 пъти като първият сблъсък между тях е през далечната 1919 година.

Статистиката показва, че Гаучосите имат 58 победи, сравнено с 16 за Парагвай. От всички срещи между двата отбора, 32 мача са завършили с равенство, но по всяка вероятност Аржентина ще добави още една победа към своя списък в четвъртък.

Аржентина победи Парагвай с 6-1 на полуфинала на Копа Америка през 2015. Анхел Ди Мария и Серхио Агуеро бяха двамата играчи, които реализираха три от попаденията в този двубой. Двамата отново ще се опитат да направят попадения във вратата на Парагвай в предстоящия мач.

Гуараните са печелили Копа Америка 2 пъти, но последната им титла е от 1979 година. Отборът е далеч от нивото, на което е бил преди и парагвайците определено ще бъдат доволни и на точка срещу Аржентина.

От друга страна за да запази надеждите си за четвъртфинал живи, Аржентина трябва задължително да победи в предстоящия двубой. Ако не успее да излезе от груповата фаза, това ще се приеме като изключителен провал.

Гаучосите ще се опитат да направят трета поредна поява на финала на Копа Америка и феновете няма да са доволни от по-малко.

Forebet предсказва изключително оспорван сблъсък и победа за Аржентина.