Кот д'Ивоар се бори за добро начало на турнира срещу Южна Африка

4206

Кот д'Ивоар и Южна Африка ще започнат участието си в Купата на африканските нации в понеделник на стадион „Ал Салам“ в Кайро.

Кот д'Ивоар е печелил турнира два пъти, последният от които бе през 2015. Отборът на Южна Африка е триумфирал само веднъж в Купата на африканските нации през 1996, когато бе домакин на турнира.

Представянето на двата отбора преди началото на турнира е добро. От началото на 2018 г., Южна Африка изигра 15 срещи, губейки само 2 от тях. Кот д'Ивоар пък изигра 13 мача и не претърпя поражение в 10 от тях.

Кот д'Ивоар изненадващо загуби от Уганда в предходния си двубой. Това не беше идеалната подготовка и мениджърът Ибрахим Камара ще се надява, че това не е знак за това, което ще последва в предстоящия турнир.

Уганда се намира с 18 позиции под Кот д'Ивоар в класирането на ФИФА, но успя да постигне победа с 1-0, като Кот д'Ивоар не успя да отправи нито един удар към вратата.

Последният мач на Южна Африка завърши с равенство с 0-0, като отборът се изправи срещу фаворита в турнира, Гана. Главният треньор Стюарт Бакстър направи 11 смени в почивката и се възползва от приятелската среща, за да добие реална представа за състава си.

В сравнение с предходни години, Южна Африка не разполага с особено известни футболисти в състава си. От състава, състоящ се от 23 футболисти, само 6 играят в клубове извън родината си.

От друга страна, тимът на Кот д'Ивоар съдържа няколко известни играчи. Уилфрид Заха, Джонатан Коджия, и Серж Орие играят в клубове от Висшата лига и голяма част от отбора се изявява във френския топ турнир, Лига 1.

Резултатите от срещите между тези два тима не изглеждат добре за Кот д'Ивоар. В 6-те сблъсъка между двете страни през годините, 4 от тях са завършили с равенства, а Южна Африка надделя 2 пъти.

Въпреки тези резултати, Кот д'Ивоар вероятно ще успее да се справи с Южна Африка. Отборът ще бъде нахъсан не само да постигне първата си победа над този опонент, но и да започне участието си в Купата на африканските нации с победа.

Forebet предвижда оспорван сблъсък, като Кот д'Ивоар ще спечели 3-те точки.