Манчестър Сити ще победи Клуб Брюж в мач от Шампионската лига

Манчестър Сити - Клуб Брюж - 03/11/2021

6641

Манчестър Сити е в серия от две поредни срещи без победа във всички турнири и посреща Брюж у дома в четвъртия кръг от груповата фаза.

Гражданите завършиха 0-0 срещу Уест Хям в Купата на лигата преди седмица и след това инкасираха поражение срещу Кристал Палас с 2-0 през уикенда. Сити надигра белгийците с 5-1 в предишния двубой между двата тима.

Защитата на Синьо-черните допусна 5 попадения, като Жоао Кансело, Рияд Марез (2 гола), Кайл Уокър и Кол Палмър записаха имената си при голмайсторите.

Клуб Брюж е трети в Група А с 4 точки от 9 възможни. Сити е втори с 6 пункта в актива си. Отборът на Пеп Гуардиола загуби единствено от ПСЖ с 2-0 във втория кръг.

Защитата на Манчестър Сити е допуснала само 13 гола в 15 мача. Въпреки това, Небесносините получиха попадение във вратата си в 3 от последните си 4 срещи във всички турнири.

Момчетата на Филип Клеман са непобедени в 3 поредни двубоя. Те победиха Сент Трюиден с 2-1 през уикенда в най-високото ниво на белгийския футбол.

Треньорът на Брюж няма да може да разчита на полузащитниците Тибо Персин и Рубен Провиденс.

Ханс Ванакен вкара почетното попадение срещу отбора от Манчестър в третия кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Той е голмайсторът на състава с 7 гола в 15 мача във всички турнири и ще е ключова фигура в редиците на белгийците.

Освен Феран Торес, който е аут за дълго време, Гуардиола няма други проблеми с контузени състезатели.

Аймерик Лапорт беше изгонен срещу Палас и е много вероятно да играе срещу Клуб Брюж, след като няма да вземе участие в срещата през уикенда.

Предходният сблъсък между двата тима завърши с много голове и победа за Гражданите, но те не са вкарали гол от 180 минути и ще са амбицирани да променят това.

Отборът на Гуардиола ще преодолее головата си суша и двата отбора ще вкарат общо над 3.5 гола в мача. Манчестър Сити отново ще си тръгне с трите точки и ще стане едноличен лидер в група А.