Лион с възможност да си осигури място във финалната фаза на Лига Европа

Лион - Спарта Прага - 04/11/2021

11131

Шестнадесет мача ще се изиграят в Лига Европа в четвъртък, включително срещата между Лион и Спарта Прага от Група А.

Двубоят ще се изиграе на ,,Парк Олимпик Лионе’’ и домакините заемат първата позиция с 9 точки, докато гостите са втори с 4 пункта в актива си.

Лион влиза в мача след победа в Лига 1 срещу Ланс с 2-1 през уикенда. Хлапетата поведоха с 2-0 и въпреки че допуснаха гол в 61-вата минута, те съхраниха резултата и се поздравиха с трите точки.

Това означава, че френският отбор е на шесто място във временното класиране и ще трябва да започне да побеждава редовно, за да си осигури място в зоната на Шампионската лига.

Играчите на Петер Бос се представят отлично в Лига Европа. Те започнаха с победа над Глазгоу Рейнджърс с 2-0, а след това триумфираха и над Брьондби с 3-0, като всичките попадения паднаха през второто полувреме.

Истински голов трилър наблюдавахме в миналата среща между двата отбора, завършила 4-3 за Лион.

Тенденциите показват, че французите са вкарали 2 или повече гола в последните си мачове от втория по сила турнир на Стария континент.

Те се представят страхотно вкъщи и са взели трите точки в 8 от предходните си 10 съревнования от европейските турнири.

Също така Хлапетата са регистрирали на сметката си 2 или повече попадения в 9 от изминалите си 10 срещи у дома на европейската сцена.

Спарта Прага завърши 2-2 срещу Баник Острава през уикенда в мач от местното първенство. Железната Спарта поведе в резултата на два пъти, но гостите връщаха попадение, а последното дойде в 88-мата минута.

Тимът на Павел Върба заема четвърто място в чешката Лига 1, на 3 точки под лидера.

Червените са загубили единствено от Лион в последните си 11 срещи във всички турнири. Тенденциите показват, че Спарта Прага не се представя добре в Европа и е постигнала само един успех в общо 9 двубоя.

Отборът на народа е допуснал 2 или повече гола в 7 от предходните си 9 срещи далеч от дома в Лига Европа.

Бос няма да може да разчита на Мало Густо, който е наказан, а Юлиан Полерсбек, Муса Дембеле, Лени Пинтор и Джеф Рене-Аделаид са все още контузени.

За тима от Прага, участие няма да вземат Ладислав Крейчи и Каспер Хойер Нилсен. Филип Сучек и Лукас Юлис, които са под въпрос.

Имайки предвид най-скорошния мач между двата отбора и актива на Лион у дома, очакванията са за много голове от страна на домакините. Хлапетата ще вкарат 2 или повече попадения по пътя към успеха.