Ще успее ли Англия да надиграе съперника си Шотландия в Група Д?

Англия - Шотландия - 18/06/2021

5525

В петък вечер, британските съперници Англия и Шотландия се изправят помежду си на „Уембли“. Трите лъва имат за цел да надградят представянето си от това при успеха над Хърватия в откриващия мач.

Шотландия, от своя страна, допусна поражение от Чехия с 2-0 на „Хампдън Парк“ в първия си мач от Евро 2020.

В неделя, Хърватия доминираше в притежанието на топката, но отборът на Англия изглеждаше така, сякаш никога не би допуснал попадение във вратата си.

След доброто представянето на хърватите през първото полувреме, Рахим Стърлинг даде аванс на тима си в началото на втората част.

Англия отправи 8 изстрела, но само 2 от тях попаднаха в рамките на вратата. Въпреки това, цялостното представяне на Трите лъва беше на ниво.

Момчетата на Гарет Саутгейт са спечелили всеки един от предходните си 7 двубоя във всички турнири.

През този период, те са реализирали 23 попадения, средно по 2.3 гола на мач. Също така, англичаните са записали 6 сухи мрежи в тези 7 съревнования.

Интересен факт е, че Англия се отправя към предстоящия си сблъсък на фона на 3 поредни победи с резултат 1-0.

Междувременно Шотландия допусна домакинско поражение от Чехия с 2-0 в първия си мач от Евро 2020.

Въпреки че регистрираха 58% притежание на топката в понеделник, шотландците загубиха срещата след като получиха попадение и през двете полувремена.

Трябва да отбележим, че момчетата на Стив Кларк отправиха 19 удара, докато Чехия направи само 10 опита.

Преди старта на Европейското първенство, Шотландия се намираше в серия от 5 съревнования без поражение, включваща 2 победи и 3 равенства.

Тимът на Кларк допуска над 1.5 попадения за 3-ти път в най-скорошните си 7 двубоя.

Англия и Шотландия се изправиха един срещу друг за последно в квалификациите за Световното първенство през 2017 година. Тогава, съревнованието завърши с равенството 2-2.

Не трябва да забравяме, че Трите лъва са загубили само 1 от последните си 11 мача срещу Шотландия, регистрирайки 8 успеха и 2 равенства.

Вратарят Дийн Хендерсън напусна състава на Англия, поради контузия. Джордан Хендерсън и Хари Магуайър все още са под въпрос.

Селекционерът на Шотландия от своя страна, най-вероятно ще направи промени в стартовия си състав. Очаква се нападателят на Саутхямптън Че Адамс да влезе в стартовите XI.

Лекотата, с която Трите лъва надиграха Хърватия, беше изключително впечатляваща. Това означава, че момчетата на Саутгейт ще се изправят срещу още по-лесен опонент в лицето на Шотландия.

Forebet прогнозира, че Англия ще отбележи над 2.5 гола и ще опази вратата си от попадения при успеха си на „Уембли“.