Може ли Швейцария да намали шансовете на Италия в Група А?

Италия - Швейцария - 16/06/2021

6959

В сряда вечер, Италия ще се стреми да надгради впечатляващото си представяне от успеха над Турция с 3-0, при гостуването на Швейцария на Римския „Стадио Олимпико“.

Междувременно, Швейцария взе само точка от равенство 1-1 срещу Уелс в първия си мач. Този резултат, позиционира тима на 2 точки под лидера в Група А - Италия.

Скуадра Адзура се представи отлично в откриващия двубой на Евро 2020. Тимът, надигра Турция без особени проблеми, въпреки че имаше нужда от време, за да открие правилния подход.

Автоголът на Мерих Демирал в 53-та минута даде аванс на момчетата на Роберто Манчини. След това, Чиро Имобиле и Лоренцо Инсине оформиха крайния резултат.

Забележително е, че в съревнованието италианците отправиха цели 24 изстрела, 8 от които в рамките на вратата. Турция, от своя страна, не успя да отправи нито един удар  в очертанията на вратата.

Струва си да отбележим, че момчетата на Манчини почти изцяло ръководеха темпото на играта, тъй като регистрираха 64% притежание на топката.

Италия се намира в серия от 28 мача без поражение във всички първенства, като през този период отборът е записал само 5 равенства.

Не трябва да забравяме, че Скуадра Адзура спечели всеки един от предходните си 9 мача, реализирайки 28 попадения и опази вратата си от голове през този период.

Швейцария, от своя страна, също се намира в доста добра форма, въпреки че не може да се сравнява с тази на предстоящия опонент. Тимът не допусна нито едно поражение в последните си 8 двубоя, регистрирайки 6 победи и 2 равенства.

Червеният кръст беше в серия от 6 поредни победи преди старта на Европейското първенство, но Уелс сложи край на тази статистика.

Може да се каже, че момчетата на Владимир Петкович доминираха в съботния си двубой, тъй като записаха 65% притежание на топката и отправиха цели 18 изстрела.

Бреел Емболо даде аванс на тима си в 49-тата минута, преди Кийфър Мур да изравни в заключителните 15-тина минути.

В 57-те срещи между Италия и Швейцария до момента, Червеният кръст е успял да постигне само 7 успеха.

Въпреки това, последните три мача между двата тима завършиха с равенства, а във всяка една от най-скорошните 9 срещи помежду им бяха реализирани под 3.5 гола.

Защитникът на ПСЖ Алесандро Флоренци най-вероятно ще пропусне сблъсъка в сряда, след като получи контузия в петък. Джовани Ди Лоренцо изглежда като най-добрия избор за негов заместник.

Швейцария няма контузени футболисти, въпреки това, старшият треньор Владимир Петкович би могъл да направи промени в стартовите си XI.

Въпреки че Италия бе на доста по-добро ниво в сравнение с Турция, Швейцария има нужните качества, за да затрудни тима на Манчини.

Forebet прогнозира, че в сряда Италия и Швейцария ще завършат наравно в ниско-резултатен сблъсък.