Челси с възможност за място в Евротурнирите

Chelsea in with a chance of sealing a European place

Настоящите шампиони на Висшата Лига Челси, спечелиха с 2:1 мача си във вторник вечер срещу борещия се за оставане в лигата тим на Норич. С попаденията на Кенеди и Диего Коста, Сините постигнаха победа, която ги постави на осма позиция в таблицата.

Възстановяването на Челси след слабия старт на сезона е впечатляващо. Гуус Хидинк е все още непобеден във Висшата Лига при втория си престой начело на сините от Лондон. Пристигането на холандеца обаче изглежда твърде късно, за отбора да се бори за титлата или дори място в топ 4.

Челси е на 8 точки от четвъртия в класирането отбор на Манчестър Сити, но и с 2 изиграни мача повече. Гражданите имат тежко гостуване на Анфийлд този кръг, където има вероятност да загубят точки.

Все пак, Сините не изостават много от петия в таблицата Манчестър Юнайтед и при положение, че продължат с добрите резултати, то е възможно в края на сезона Челси да е с квота за Лига Европа.

Челси е в Шампионската Лига и четвъртфиналите на ФА къп и сезонът за тях е все още жив. Спчелване на ФА къп също осигурява участие в Лига Европа.

Като цяло през последния месец, кампанията за Челси придоби доста по-добър вид. Класиране за Евротурнир през Висшата Лига определено ще бъде сериозен успех, имайки предвид, че само до преди няколко седмици Сините бяха в дъното на таблицата.