Други първенства

Международни

Реваншът остава отворен след 2:1 в полза на ПСЖ

Away goal the key to Chelsea’s Champions League survival

Челси беше победен с 2-1 от френския шампион ПСЖ в мач от осминафиналите вторник вечер. В 78-та минута, Уругвайският нападател Едисон Кавани отбеляза победния гол и даде преднина на Парижани за реванша на Стамфорд Бридж, който предстои.

Въпреки този резултат, отборът на Лоран Блан все още не е на четвъртфинал, като един гол преднина често не е достатъчен в подобни сблъсъци. Попадението на Джон Оби Микел може да се окаже ключово за победа в реванша за Сините.

От снощния мач ясно пролича, че въпреки слабата форма през сезона, Челси има нужния опит и е способен на добро представяне в Шампионската Лига. Капитанът Джон Тери пропусна първия мач, но по всичко личи, че ще се включи в реванша и ще помогне за заздравяване на защитата на Челси.

Изглежда, че Челси се представя различно в Шампионската лига и Висшата лига, независимо от това кой е техен треньор. Отборът на Сините не се е променял съществено през последните няколко сезона и без значение какво се случва в английското първенство, изглежда, че те засилват играта си в Шампионската лига.

Миналия сезон двата отбора се изправиха един срещу друг точно в същия етап от съзтезанието, когато двата гола на ПСЖ, отбелязани на чужд терен, се оказаха решаващ фактор за крайния изход на двубоя. Първият мач на Парк де Пренс миналата година завърши при равен резултат 1-1, но дори и при сегашното 2-1, голът на чужд терен запазва интригата за реванша.