Класата на Белгия си пролича срещу Япония

CP DC Press / Shutterstock.com

Световното първенство това лято продължава да ни носи вълнение и драма. В понеделник вечер, Белгия надви Япония с 3-2 в среща от осминафиналите и стана част от последните 8 оцелели в турнира.

Япония изненада всички в първата част на второто полувреме с попадения на Генки Харагучи и Такаши Инуи, които смаяха Червените дяволи. Изглеждаше сякаш ни очаква огромен шок до около последните 20 минути, когато голове на Ян Вертонген и резервите Маруан Фелайни и Насер Шадли разбиха сърцата на азиатците.

Все пак имахме усещане, че отборът на Роберто Мартинес ще се върне в играта, тъй като тимът продължи да упорства. С големия си брой класни играчи, завръщане от тяхна страна не беше изключено, въпреки обстоятелствата.

Победният гол, който бе всъщност от последния изстрел в мача, беше изключително красиво изпълнение, контра-атака като по учебник. Кевин Де Бройне се изстреля напред и откри Томас Мюниер, чийто пас бе прикрит от Ромелу Лукаку и Чадли вкара отлично попадение.

Резултатът бе леко несправедлив за Япония, чиито играчи дадоха всичко от себе си, но все пак трябваше да има победител, и Белгия успя да демонстрира качествата си.

Класата на Червените дяволи може да си е проличала чак в последните 20 минути на двубоя с Япония, но отборът на Мартинес не може да си позволи да даде на Бразилия преднина в сблъсъка си от четвъртфиналите.

Селесао показаха проблясъци от футбола, на който са способни, в мачовете си в Русия. Отборът на Тите няма загуба в последните си 15 мача на национално ниво, така че южноамериканските гиганти ще бъдат огромно препятствие по пътя на Белгия към трофея от Русия.

Белгия притежава достатъчно качества, за да причини главоболия на който и да било противник, и тимът ще се отправи към четвъртфиналната си среща с Бразилия с високо вдигната глава.