Загубата от Байерн носи неприятности за Арсен Венгер

Можеше ли да се очаква нещо по-различно? Арсенал отпътува за Мюнхен за първа среща от 1/8 финалите на Шампионската лига с мисълта да постигне приемлив резултат преди реванша. Въпреки доброто първо полувреме и изравнителния гол, който отбелязаха, момчетата на

Арсенал, който в последните 6 сезона неизменно напуска надпреварата още на 1/8 финал, два пъти бе отстраняван от  Байерн Мюнхен, а сега записа катастрофалното 5-1 като гост. Освен резултата, Байерн притежаваше топката в 75% от времето, което показва точно колко голямо е било превъзходството на Баварците.

Резултатът в края на полувремето вероятно е успокоил играчите на Венгер, тъй като те успяха да отбележат на чужд терен. В началото на второто полувреме Топчиите загубиха Лоран Косчелни, който получи травма. След мача Арсен Венгер отговори лаконично на въпросите свързани със защитника, а междувременно Арсенал бе допуснал 3 безответни гола в рамките на 10 мин. Две минути преди края на срещата пък, Томас Мюлер заби последния пирон в ковчега на английския клуб, вкарвайки пето попадение. Артилеристите, вероятно няма да успеят да осъществят обрат в реванша и ще отпаднат за седма поредна година на 1/8 финал.

Както споменахме Венгер коментира накратко темата с контузията на Косчелни, като заяви „През второто полувреме загубихме Косчелни твърде рано – той напусна при 1-1, а впоследствие ние се сринахме. Байерн видимо са по-добрият отбор.“

При толкова унизителна загуба, в която важни играчи като Месут Йозил сякаш не бяха на терена, дали не е време Арсен Венгер да напусне тима? В края на сезона неговият договор изтича и подобни мачове, в които освен, че отбора губи катастрофално се представя много слабо, са една от причините, които може да доведат до уволнение на треньора. Лошата игра се дължи на липсата на лидер в отбор, който да издърпа тима, когато той се намира на дъното. Може би лидерските умения на французина са го напуснали, неговия копнеж и жажда за победи ги няма, в резултат на което Арсенал вече не се бори за нищо до края на сезона.

Наставника на Топчиите напусна пресконференцията след мача, след само 3 зададени въпроса, което е ясен знак, в какво настроение се намира. Обрат след такава загуба е невъзможен и ако Венгер  е решил да напуска през лятото сега е подходящ момент да го обяви, тъй като новината може да посъбуди играчите и да ги накара да дадат най-доброто от себе си до края на сезона. Това изглежда като единствената възможност за Арсенал, който в момента се намира в състояние на свободно падане.