Блестящата форма на атаката в Ливърпул

Блестящата форма на атаката в  Ливърпул
Christian Bertrand / Shutterstock.com

Ливърпул завзе първото място в Премиършип, след като в неделя прегази Уотфорд с впечатляващото 6-1 на Анфийлд. Това бе четвърта поредна победа на Мърсисайдци и поредно доказателство за великолепната форма, в която се намират атакуващите играчи на Юрген Клоп.

Червеният квартет Роберто Фирмино, Адам Лалана, Фелипе Коутиньо и Садио Мане е неудържим този сезон. Когато са във форма четиримата, могат да предизвикат главоболия на всеки отбор, със своето движение по терена, скорост и талант.

Отбора воден от Юрген Клоп е отбелязал най-много попадения до момента във Висшата лига и изглежда ще продължи с подобно темпо и срещу останалите си съперници. Немецът не е от треньорите, които жертват добрата защита в името на множеството попадения.

Въпреки това, Клоп е известен, като почитател на офанзивната игра. В момента защитата на отбора е леко уязвима, но за да се възползват от това, противниците първо трябва да спечелят двубоя с атакуващите играчи на Клоп. Владеенето на кълбото се оказва сериозен проблем пред отборите, срещнали Ливърпул на пътя си.

Съперниците са по-заети с пазенето на атакуващите играчи на Червените и не остават сили и време за офанзивни действия по посока мърсисайдската врата. Естествено трябва да отбележим, като пропуск липсата на „суха мрежа“ в последните 4 срещи на Ливърпул в шампионата.

Юрген Клоп призова отбора да остане хладнокръвен въпреки, че се намира на първо място. Разбираемо е, тъй като очакванията се покачват след всеки изминал мач на отбора.

Въпреки призивите за спокойна игра мач за мач, отборът на немеца е най-опасният тим, що се отнася до атакуващи футболисти. Дали тази прекрасна игра ще се запази и в останалата част от сезона, предстои да видим.

Няма как Ливърпул да „отнася“ всеки съперник с разгромен резултат, затова е нужно защитата на отбора да се подобри, ако в клуба желаят възходът им да продължи. Въпреки това Ливърпул изглежда като сериозен претендент за титлата в Прмиършип този сезон.