Исландия напред след кошмарно представяне на Англия

Исландия победи с 2-1 на Англия в осмина-финална среща и написа най-славната страница от футболната си история. Мениджърът на англичаните Рой Ходжсън пък, подаде оставка след неочакваното поражение от северната държава.

В интерес на истината фаворитите в срещата бяха отчайващо слаби, от момента в който поведоха в резултата в четвъртата минута, след точно изпълнение на дузпа от Уейн Рууни. От този момент насетне исландския тим заигра организирано и смело, като се възползва отлично от получените възможности.

Футболистите на скромната държава печелеха почти всички единоборства по целия терен. Това видимо затрудни англичаните и те не успяваха да създадат добри възможности пред вратата на противника.

Трите лъва пристигнаха във Франция с приповдигнат дух и свеж полъх от новите попълнения в състава. Вместо да се класират за четвъртфинал обаче, те се прибират безславно в родината си, разкъсани от взаимообвинения и въпроси относно бъдещето на отбора.

Стартовите единадесет предложиха една изненада, след като на крилото бе поставен Рахим Стърлинг, който не се намира в добра форма. Все пак това донесе резултат още в 4-тата минута, след като именно той спечели единадесет метров наказателен удар, след като бе съборен от вратаря на Исландия.

В действителност това беше единственият принос на Стърлинг в срещата, но все пак той не може да се впише в категорията „слабо представяне“ заедно с някои от останалите играчи, които ще са щастливци ако изобщо получат повиквателна отново.

Английската асоциация ще търси заместник на Ходжсън, след като неговите избраници се представиха ужасяващо на Евро 2016. Англия за пореден път се сблъска с действителността, отпадайки на прага на четвъртфиналите и играчите трябва да понесат своя дял от вината за това.