Германия побеждава в типичния ефективен стил

Германия побеждава в типичния  ефективен стил

Световните шампиони Германия започнаха участието си на Евро 2016 с победа 2-0 над Украйна в типичния си ефективен стил. В интерес на истината отборът на Йоаким Льов не бе на познатото високо ниво, но въпреки това постигна успех с голове на Шкодран Мустафи през първата част и Бастиан Швайнщайгер в края на мача.

Немците имаха разнообразни резултати в приятелските мачове преди турнира, които повдигнаха въпросителни относно това дали са способни да спечелят надпреварата във Франция.

В по-голяма част от срещата отбора изглеждаше комфортно на терена, дори в отсъствието на титулярния централен защитник Матс Хумелс, който бе заменен от Шкодран Мустафи. Малко преди края на полувремето вратата на Нойер бе застрашена, но Жером Боатенг изчисти от голлинията отправената от Коноплянка топка.

Въпреки показаната колебливост в защита, немците завършиха срещата силно. Добро впечатление направи халфът на Реал Мадрид Тони Кроос, който въпреки, че се налагаше да помага в защита, бе най-креативния играч на терена.

Бившият играч на Байерн Мюнхен игра с топката 130 пъти по време на срещата и бе мозъкът зад добрата игра на немския тим. Очертава се Кроос да е ключовата фигура в състава на Льов, от която ще зависи успеха на отбора и доколко ще имат шансове за спечелване на турнира.

Германия стартира солидно участието си и от Маншафта се очаква да оглави групата си след мачовете срещу Полша и Северна Ирландия. Дори да са били отписвани за трофея от някои специалисти, момчетата на Льов имат силите да достигнат до златните медали във Франция.