РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд се изправят помежду си във финала на Купата на Германия

РБ Лайпциг - Борусия Дортмунд - 13/05/2021

6029

РБ Лайпциг има доста лоша статистика в мачовете си срещу Борусия Дортмунд. Червените бикове са спечелили само 2 от досегашните си 10 двубоя срещу Черно-жълтите.

Двата отбора се срещнаха помежду си миналия уикенд. Подобно на първата им среща за сезона, Бе Фау Бе отново постигна успех.

Последните 3 мача между РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд завършиха с победи за Жълто-черните.

В четвъртък вечер, двата тима се изправят помежду си за трети път този сезон, а Дортмунд е фаворит за вдигането на трофея. Лайпциг достигна до втория си финал за Купата на Германия в рамките на 3 години. Преди 2 сезона, отборът загуби съревнованието си срещу Байерн Мюнхен.

Юлиан Нагелсман ще има за цел да спечели първия голям трофей в историята на Лайпциг. От промоцията си в Бундеслигата през 2016 година насам, Червените бикове доста често бяха близо до триумф, но всеки път не успяваха.

Очаква се Хуан Хи-чан да вземе участие в предстоящия сблъсък, но най-вероятно ще влезе като резерва, докато Александър Сьорлот ще трябва да поведе атаката на тима си. Възможно е Юсуф Поулсен да се завърне в игра, след като претърпя контузия.

Атакуващият полузащитник Кристофер Нкунку не взе участие в двубоя срещу Дортмунд от първенството, заради травма в гърба. Очаква се французинът да пропусне и срещата в четвъртък, а Дани Олмо най-вероятно ще бъде в стартовия състав.

Роман Бюрки ще започне като титуляр, тъй като Марвин Хиц ще бъде аут до края на сезона. Един Терзич ще може да разчита на звездата си Ерлинг Холанд в четвъртък.

Норвежецът пропусна двубоя през уикенда, заради контузия. Въпреки това, Бе Фау Бе спечелиха мача, благодарение на двете попадения на Джейдън Санчо.

Санчо се представя отлично в Купата на Германия през настоящата кампания. Англичанинът е най-опасният нападател, тъй като е записал в сметката си 4 гола и 4 асистенции.

Нагелсман ще поеме Байерн Мюнхен следващия сезон. Немският мениджър може да бъде първият треньор, който да спечели голям турнир за пръв път в историята на Лайпциг.

Последният път, когато треньор достига до финал и бива свързван с трансфер в Байерн Мюнхен след сезона, той спечелва трофея. Тук визираме триумфът на воденият от Нико Ковач отбор на Айнтрахт Франкфурт през 2018 година.

За съжаление, историята не е на страната на Нагелсман и Лайпциг най-вероятно ще се раздели с успеха този четвъртък.

Очаква се, Борусия Дортмунд да вдигне 5-тия си трофей от Купата на Германия за всички времена.

Подобно на мача в Бундеслигата миналия уикенд, най-вероятно и двата тима ще се разпишат, а Борусия ще постигне нов идентичен успех с 2-1.