Очаква ни голов спектакъл в двубоя от Купата на Франция между Лион и Монако

Лион - Монако - 21/04/2021

2513

Лион ще се стреми да постигне 4-ти успех във всички турнири, когато посреща Монако на „Групама Стейдиъм“.

В предстоящото съревнование от четвъртфиналната фаза на Купата на Франция, домакините ще се надяват да продължат напред в турнира.

Хлапетата спечелиха предходния си двубой от купата срещу Ред Стар, макар и след изпълнение на дузпи. Те също така постигнаха успехи в Лига 1 над Анже с 3-0 у дома и над Нант с 2-1 на чужд терен и трябва да имат нужната увереност в сряда.

Въпреки това, воденият от Руди Гарсия отбор демонстрира колебливи резултати последно време. Тимът записа равенства срещу Марсилия, Реймс и Лaнс в Лига 1, както и поражение от заемащия 2-ра позиция в първенството Пари Сен Жермен.

Статистиката показва, че в 9 от предходните 13 двубоя във всички турнири на Лион са отбелязани над 2.5 гола.

Тенденция в домакинските мачове на тима е подобна, тъй като в 13 от последните 15 срещи са реализирани над 2.5 попадения.

Монако, от своя страна, ще се надява на 6-та победа във всички турнири, когато гостува на „Групама Стейдиъм“.

Червено-белите достигнаха четвъртфиналите, благодарение на успехите си над Гренобъл, Ница и над Метц, след изпълнение на дузпи.

Отборът на Нико Ковач регистрира домакински победи над Метц с 4-0 и над Дижон с 3-0, както и успехи в гостуванията си срещу Сент Етиен с 4-0 и срещу Бордо с 3-0.

Трябва също да отбележим, че Монако е спечелил 10 от предходните си 11 съревнования на чужд терен.

Това показва, че гостите имат нужните способности за спечелването на двубоите си далеч от вкъщи и не трябва да бъдат подценявани в сряда.

В 6 от тези 11 гостувания на Червено-белите са вкарани над 2.5 гола. Също така, Монако е реализирал 2 или повече попадения в 8 от предходните си 11 срещи на чужд терен.

За това, гостите са повече от способни да допринесат за головия спектакъл в четвъртфинала.

В 9 от най-скорошните 10 сблъсъка между Лион и Монако са отбелязани 3 или повече гола. Очаква се тази тенденция да продължи и в сряда вечер.