Лестър Сити и Саутхямптън се впускат в борба за място на финала на ФА Къп

Лестър Сити - Саутхамптън - 18/04/2021

10449

Достигнахме до полуфиналния етап от ФА Къп през сезон 2020/2021 и в неделя, 18 април, ще се проведе сблъсъка между Лестър Сити и Саутхямптън.

Съревнованието ще се проведе на стадион „Уембли“ в Лондон. Победителят от двубоя ще се изправи срещу Челси или Манчестър Сити на финала.

Миналия уикенд, Лисиците допуснаха поражение от Уест Хям с 3-2 в мач от Премиър лийг. Те не стартираха двубоя особено добре и до 48-та минута вече изоставаха с 3-0 в резултата.

Лестър Сити успя да върне 2 попадения, но вече беше твърде късно и тимът загуби важни точки в борбата си за място в Шампионската лига следващия сезон.

Резултатът означава, че тимът на Брендън Роджърс е загубил последните си 2 мача. Преди това, отборът допусна домакинско поражение от Манчестър Сити във Висшата лига.

Филбъртс стартираха кампанията си във ФА Къп с успех над Сток Сити с 4-0. След това, в четвъртия кръг, те надиграха Брентфорд с 3-1.

Лестър Сити надигра Брайтън с 1-0 в първия си двубой на собствен терен от турнира. Най-доброто представяне на тима във ФА Къп беше успехът над Манчестър Юнайтед с 3-1 в четвъртфиналната фаза.

Тенденциите показват, че Лисиците са отбелязали доста попадения във ФА Къп този сезон. Те са реализирали 3 или повече попадения в 3 от 4-те си срещи към момента.

Преди предстоящия сблъсък, Саутхямптън допусна разочароващо поражение от Уест Бромич с 3-0 миналия уикенд.

Феновете на Светците имаха надежди тимът им да се завърне в мача, след като в предходния двубой от първенството той направи невероятен обрат срещу Бърнли с 3-2.

Момчетата на Ралф Хазенхютъл трудно печелят двубоите си последно време. Те са спечелили само 4 от предходните си 15 съревнования във всички турнири.

Саутхямптън регистрира победа над Шросбъри Таун с 2-0 в първия си двубой от ФА Къп. След това, в четвъртия кръг, отборът трябваше да се изправи срещу Арсенал у дома.

Автогол в 24-тата минута беше достатъчен на Светците да продължат напред към петия кръг. В него, те надиграха Уулвърхямптън с 2-0 у дома.

В четвъртфиналната фаза от турнира, тимът на Хазенхютъл се изправи срещу Борнемут в двубой на южния бряг. Саутхямптън не изпита особено големи затруднения при успеха с 3-0 над съседите си.

Джеймс Мадисън, Айосе Перес и Хамза Чудури най-вероятно ще се завърнат към състава на Лестър, докато Чаглар Сьойюнджю все още е под въпрос. Ченгиз Юндер, Джеймс Джъстин и Харви Барнс са контузени и няма да вземат участие в мача.

Хазенхютъл няма да може да разчита на контузените Майкъл Обафеми, Ориол Ромеу и Уил Смолбоун. Такуми Минамино, също няма да бъде налице, тъй като вече е играл във ФА Къп този сезон с екипа на Ливърпул.

Всичко е възможно да се случи в този полуфинал от ФА Къп, но Лестър Сити се счита за фаворита в неделя.

Ако успеят да демонстрират същата игра, както срещу Юнайтед, Лисиците имат нужните качества за добър успех над Саутхямптън.