Челси на път към класиране за полуфиналите на ФА Къп

Челси - Шефилд Юнайтед - 21/03/2021

4256

Сините ще се опитат да увеличат серията си от победи под ръководството на Томас Тухел тази неделя, когато посрещат Шефилд Юнайтед на „Стамфорд Бридж“.

Цели 37 точки делят двата тима в класирането на Премиър лийг. Домакините са 4-ти с актив от 51 точки, докато гостите са последни в таблицата с едва 14 спечелени точки.

Сините си осигуриха място на четвъртфиналите на Шампионската лига, след като надиграха Атлетико Мадрид с 2-0 през седмицата (3-0 общ резултат).

Интересен е факта, че Челси е без поражение, откакто Тухел замени Лампард на мениджърската позиция. Тимът е постигнал 9 победи и 4 равенства в предходните си 13 съревнования във всички турнири.

Освен това, грандът от Лондон е опазил вратата си от голове цели 11 пъти, допускайки попадения само 2 пъти в изиграните си 13 двубоя под ръководството на Тухел.

Сините се радват на сравнително лесна кампания в ФА Къп към момента. Те записаха категорични победи над Моркaмб, Лутън Таун и Барнзли по пътя си към четвъртфиналите.

Трябва да отбележим, че футболистите на Тухел са допуснали само едно поражение в изминалите си 8 срещи от ФА Къп, отбелязвайки над 1.5 гола в домакинските си срещи от надпреварата.

От друга страна, обстановката се влошава все повече и повече в лагера на Шефилд Юнайтед, който се намира на 14 точки от излизане от зоната на изпадащите.

Остриетата са постигнали само 4 победи в изиграните си към момента 29 двубоя от Премиър лийг, допускайки 2 равенства и 23 поражения през този период.

Шефилд е и на последно място в лигата по брой отбелязани попадения. Отборът е вкарал едва 16 гола този сезон.

Гостите елиминираха Бристoл Роувърс, Плимут Аргайл и Бристoл Сити, за да се класират за четвъртфиналите на ФА Къп.

За сметка на това, след напускането на треньора Крис Уайлдър миналата седмица, Остриетата допуснаха разочароващо поражение от Лестър Сити с 5-0 в последния си сблъсък.

Сините надиграха Шефилд Юнайтед два пъти през настоящата си кампания - с 4-1 у дома и с 2-1 на чужд терен в Премиър лийг.

Всъщност, Челси е допуснал само една загуба в изминалите си 6 срещи с Остриетата и е отбелязал над 1.5 гола в 5 от тези 6 двубоя.

Тиаго Силва, Тами Ейбрахам и Андреас Кристенсен са под въпрос за домакините към момента.

Гостите, от своя страна, ще играят без Джон Игън, Сандер Берге, Джак Робинсън, Джак О'Конъл, Джак Родуел и Дейвид Макголдрик.

Имайки предвид фактите, всичко останало освен лесен успех за Сините тази неделя би било огромна изненада за футболните фенове.

Forebet прогнозира, победа за Челси, като се очаква домакините да отбележат над 2.5 гола и да опазят вратата си от попадения.