Международни

Ще успее ли Борнемут да отстрани опонента си от Премиър лийг?

Борнeмут - Саутхамптън - 20/03/2021

4737

Борнемут посреща Саутхямптън на „Дийн Корт“ в мач от четвъртфиналите на ФА Къп в събота. В надпреварата останаха 8 отбора и само 4 свободни позиции на полуфиналите.

Черешките достигнаха до четвъртиналите, благодарение на успеха си над Бърнли в миналия кръг.

Джонатан Уудгейт застана начело на Борнемут в началото на февруари. Той се справя изключително добре на мениджърската позиция, тъй като тимът му се бори за място в плейофите. Евентуалната победа над отбора от Премиър лийг ще бъде най-голямото постижение на англичанина.

Момчетата на Ралф Хазенхютъл изпитват затруднение във Висшата лига и са все по-близо до зоната на изпадащите. Въпреки лошата форма, в която се намира от края на декември, Саутхямптън се справя добре във ФА Къп. Тимът отстрани Нюкясъл, Арсенал и Уулвърхямптън в предишните кръгове.

Преди изпадането на Борнемут отново, двата отбора са се срещнали 10 пъти в Премиър лийг в периода между 2015 и 2020 година.

Светците достигнаха до успех в 4 от тези мачове, а Черешките регистрираха само 2 победи. Останалите 4 двубоя завършиха наравно.

Червено-черните стигнаха до четвъртфиналите, след като надиграха Олдъм Атлетик, Кроули Таун и Бърнли. Те вече имат опита да отстранят тим от Висшата лига и в крайна сметка биха могли да го направят отново.

Хазенхютъл няма да може да разчита на 5-ма свои футболисти за мача през уикенда.  Тио Уолкът е контузен, а Дани Ингс също няма да вземе участие в мача и най-вероятно ще се възстанови след почивката за двубоите на националните отбори.

Майкъл Обафеми, Уилям Смолбоун и Ориол Ромеу са контузени и няма да бъдат в групата за четвъртфинала от ФА Къп.

Борнемут, от своя страна, има списък с 3-ма футболисти, които няма да бъдат на разположение. Полузащитникът Адам Смит получи травма на глезена и се очаква да отсъства поне до април.

Люис Кук лекува дългосрочна контузия и няма да се завърне до края на сезона. Полузащитникът Дейвид Брукс е последният футболист, който няма да взема участие в четвъртфинала.

Черешките се представят доста добре напоследък. Те надиграха Суонзи в мач от Чемпиъншип с 3-0 през седмицата. Футболистите на Уудгейт ще се опитат да изненадат Саутхямптън в дербито на Южния бряг.

В 4 от предходните 5 двубоя между двата тима са отбелязани над 2.5 гола. Също така, в 5 от последните 8 мача помежду си и двата отбора са реализирали гол.

Тенденциите най-вероятно ще се запазят и в предстоящия четвъртфинал на ФА Къп. Въпросът е кой отбор ще победи?

Очаква се Борнемут да продължи добрата си серия с успех над Саутхямптън в истински голов спектакъл.