Ще успее ли Юнайтед да скъси дистанцията с лидера с победа над Уест Хям?

Манчестър Юнайтед - Уест Хем - 14/03/2021

7563

Последният мач, който ще се играе в английската Висша лига в неделя, 14 март, е сблъсъкът между Манчестър Юнайтед и Уест Хям на „Олд Трафорд“.

Домакините се намират на 2-рата позиция в класирането с 54 точки в актива си, а гостите заемат 5-то място с 48 точки. Двубоят ще бъде от изключително голямо значение за тимовете от топ 4.

Манчестър Юнайтед регистрира равенство с 1-1 срещу Милан в мач от Лига Европа в четвъртък вечер. Червените дяволи се представиха разочароващо, след като получиха попадение във вратата си директно от корнер в заключителните минути на срещата.

Резултатът удължи серията на Юнайтед без поражение. Тима на Оле Гунар Солскяер не е допуснал загуба в предходните си 12 мача във всички турнири. Също така в последните си 18 двубоя, Червените дяволи загубиха само веднъж.

Манчестър Юнайтед е непобеден в 8 от предходните си 9 домакинства на „Олд Трафорд“. Отборът победи Лийдс Юнайтед, Уулвърхямптън, Уест Бромич, Астън Вила, Саутхямптън и Нюкясъл в този период.

Тенденциите показват, че в предходните 5 домакинства от Премиър лийг на гранда от Манчестър са отбелязани над 2.5 попадения. Също така, Червените дяволи са реализирали 2 или повече гола в 4 от тези 5 срещи, но са успели да опазят вратата си от голове само веднъж.

Уест Хям надигра Лийдс Юнайтед с 2-0 у дома миналия уикенд. Победата беше от изключително важно значение за Чуковате, тъй като успя да ги върне към победите след като допуснаха поражение от Манчестър Сити преди това. Всъщност, Лондонският тим се оказва доста труден опонент, след като регистрира само 2 загуби в последните си 13 мача.

Момчетата на Дейвид Мойс са непобедени в 5 от предходните си 6 гостувания. Въпреки това, те не успяха да спечелят последните си 2 съревнования, след като записаха равенство срещу Фулъм и загуба от Манчестър Сити.

Статистиката показва, че Уест Хям не е изоставал в резултата на почивката в последните си 15 двубоя. Също така, в 3 от предходните 4 мача на чужд терен от Премиър лийг и двата тима са се разписали.

Юнайтед ще бъде без контузените Маркъс Рашфорд, Дони ван де Бек, Давид де Хеа, Хуан Мата и Пол Погба. Единсон Кавани все още е под въпрос за домакините.

Чуковете ще пътуват до Манчестър без триото си Анджело Огбона, Андрий Ярмоленко и Артур Масуаку. Все още има съмнения за формата на Дарън Рандолф и Райън Фредерикс, а Джеси Лингард няма да вземе участие в срещата, тъй като се изправя срещу клуба, на който все още е собственост.

Очаква ни доста интересен двубой, изпълнен с много положения. Най-вероятно ще видим над 2.5 реализира попадения, като се очаква и двата тима да се разпишат.  Понякога Юнайтед изпитва затруднения с побеждаването на опонентите си у дома, което означава, че предстоящия сблъсък би могъл да завърши наравно.