Астън Вила се изправя срещу местния си съперник Уулвърхямптън

Астън Вила - Уулвърхямптън - 06/03/2021

6489

Предстоят 4 интересни двубоя от Премиър лийг тази събота. Един от тях ще се проведе на „Вила Парк“, където Астън Вила посреща Уулвърхямптън.

По време на създаването на тази статия, домакините заемат 9-тата позиция с актив от 39 точки, докато гостите са 12-ти в таблицата и са спечелили 34 точки към момента.

Виланите допуснаха разочароващо поражение от Шефилд Юнайтед с 1-0 в сряда.

Тази среща беше идеалната възможност за отбора на Стив Брус да скъси дистанцията до опонентите си от по-горните позиции в класирането. Въпреки факта, че Вила изигра по-голямата част от второто полувреме с човек повече, тя така и не успя да отбележи гол.

Това беше втората загуба на Астън Вила в последните му 3 мача от Премиър лийг. Преди този незадоволителен резултат, Лъвовете допуснаха загуба и от Лестър Сити с 2-1 у дома, но постигнаха и гостуващ успех над Лийдс Юнайтед с 1-0.

Статистиката показва, че Синята армия е непостоянна в представянето си последно време. Тя е постигнала само 4 победи в предходните си 13 съревнования във всички първенства.

Астън Вила е спечелил само 1 от изминалите си 4 сблъсъка от Премиър лийг и само 1 от последните си 3 домакинства от първенството. Всъщност, момчетата на Брус са достигнали до успех само в 3 от изиграните си към момента 9 срещи на собствен терен от Висшата лига.

От друга страна, Лъвовете са вкарали поне 1 гол във всеки един от последните си 5 двубоя на „Вила Парк“ и са опазили вратата си от попадения в 4 от предходните си 6 домакински мача.

Уулвърхямптън допусна поражение от Манчестър Сити с 4-1 във вторник вечер. Вълците се представиха добре в съревнованието и успяха да изравнят резултата в 61-та минута, но Гражданите спечелиха мача, след като отбелязаха 3 попадения в последните 10 минути.

Уондърърс са загубили 1 от предходните си 6 двубоя от Премиър лийг. Тимът регистрира домакински победи над Арсенал и Лийдс Юнайтед, както и над Саутхямптън на чужд терен.

Уулвс записаха равенства срещу Лестър Сити у дома и срещу Нюкясъл като гости.

Момчетата на Нуно Ешпирито Санто не се представят задоволително в мачовете си на чужд терен, като са спечелили само 1 от последните си 9 срещи далеч от вкъщи. Тимът претърпя поражения от Бърнли, Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Кристъл Палас и Манчестър Сити през този период.

Опазването на вратата си от попадения се оказва доста трудна задача за Уулвърхямптън, тъй като отборът е успял да не допусне гол само в 1 от последните си 11 гостувания в Премиър лийг.

Астън Вила ще се надява Джак Грилиш да бъде възстановен за предстоящия двубой, докато Матю Кеш, Кортни Хауз и Уесли Мораес все още са с травми.

Вълците продължават да бъдат без контузеното си трио Фернандо Марджал, Даниел Поденсе и Раул Хименес.

Астън Вила трябва да има нужната увереност в предстоящия сблъсък, тъй като е фаворит в мача. Лъвовете са длъжни да се възползват от трудностите в защита на Уулвърхямптън в гостуванията.

Най-вероятно ще видим резултатен двубой, който ще завърши с домакинска победа и отбелязани над 2.5 гола.