Астън Вила и Арсенал на път към оспорван сблъсък

Астън Вила - Арсенал - 06/02/2021

4797

Астън Вила и Арсенал ще се стремят да се завърнат към победната си серия след пораженията си през седмицата, като този уикенд Виланите посрещат Топчиите на „Вила Парк“.

Арсенал е 10-ти в класирането и е на точка под Астън Вила, който заема 9-тото място. Въпреки това, домакините са изиграли 2 мача по-малко от гостите.

Лъвовете стартираха великолепно новия сезон. Те са допуснали само 4 поражения в първите си 15 срещи и са постигнали 8 успеха през този период.

От друга страна изглежда, че момчетата на Дийн Смит са загубили своя път последно време, тъй като са били надиграни 4 пъти в изминалите си 7 съревнования от Премиър лийг.

От началото на годината, Вила претърпя загуби от Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Бърнли и Уест Хям, което е причината да изпадне от зоната за класиране в европейските турнири.

Лъвовете регистрираха по-голям процент владение на топката в мача си срещу Чуковете през седмицата. Въпреки всичко, към стража на тима Емилиано Мартинес бяха отправени цели 20 изстрела, от които 10 бяха в очертанията на врата.

Оли Уоткинс отбеляза единствения гол за Синята армия през 81-та минута на двубоя, но в крайна сметка Уест Хям записа лесна победа с 3-1 над състава от Бирмингам.

Артилеристите регистрираха впечатляваща серия от 7 мача без поражение в Премиър лийг през периода от декември до януари. За жалост на феновете, във вторник Арсенал допусна първата си загуба от Коледа насам.

Топчиите доминираха през първото полувреме на съревнованието си срещу Уулвърхямптън и по всичко личеше, че ще започнат втората част с преднина от 1-0.

Въпреки това, Давид Луис направи дузпа и беше изгонен непосредствено преди почивката. Вълците успяха да изравнят резултата преди края на първото полувреме.

Уулвс поведоха в началото на втората част, преди Бернд Лено да получи червен картон за безсмислена игра с ръка по-късно в срещата. В крайна сметка Арсенал загуби с 2-1.

Топчиите подобриха играта си напоследък, но не успяха да покажат нужните качества в предходния си мач.

Астън Вила надигра Арсенал с 3-0 на „Емирейтс Стейдиъм“ по-рано през сезона. Оли Уоткинс успя да се разпише два пъти за успеха.

Вила не е постигнала 2 поредни победи срещу Артилеристите, макар че е претърпяла 7 поредни поражения преди последния двубой между двата тима.

Кортни Хауз и Уесли ще останат извън състава на Лъвовете. Смит ще може да разполага с всички останали свои футболисти за мача в събота.

Арсенал ще бъде без наказаните Давид Луис и Бернд Лено този уикенд, което означава, че Матю Райън ще направи дебюта си за Артилеристите.

Сблъсъкът между двата тима най-вероятно ще бъде доста оспорван, въпреки че се очаква Топчиите да надделеят над Вила.

Forebet прогнозира, че и двата отбора ще отбележат поне 1 гол, като най-вероятно Арсенал ще надиграе Астън Вила.