Тотнъм с шанс да се завърне към доброто си представяне срещу Брайтън

Брайтън - Тотнъм - 31/01/2021

4951

Брайтън се надява да продължи серията си без поражение, когато посреща Тотнъм на „Амекс Стейдиъм" в неделя.

Чайките се намират на 17-та позиция, като са само на 5 точки над зоната на изпадащите. Шпорите, от своя страна, заемат 6-то място. Те имат 15 точки повече от Брайтън и са на 4 точки под тимовете от топ 4.

След 9 мача без нито една победа между ноември и януари, Брайтън се отправя към следващият си двубой в серия от 2 срещи без загуба.

След като надиграха Лийдс Юнайтед с 1-0, момчетата на Греъм Потър записаха нулево равенство срещу изпитващия затруднения Фулъм в сряда.

Брайтън не успя да реализира нито една голова възможност, въпреки че отправи 16 изстрела, 5,  от които във вратата в мача си срещу Котиджърс.

Според статистиката към момента, Чайките са спечелили 6 от последните си 38 двубоя от Премиър лийг.

Въпреки това, футболистите на Греъм Потър са допуснали поражение само веднъж от предходните си 6 срещи, включващи и двете победи от ФА Къп.

От друга страна, Тотнъм се намираше в серия от 4 мача без загуба и се завръщаше към борбата за титлата, преди Ливърпул да прекъсне добрата им форма в четвъртък.

Тимът на Жозе Моуриньо отправи само 3 удара към вратата на действащия шампион. Пиер-Емил Хьойберг отбеляза единственото попадение в сблъсъка, който завърши 3-1.

Шпорите се намират на 8 точки под лидера в класирането Манчестър Сити. Отборът  има актив от 33 точки, колкото и седмият в класирането Евертън.

Момчетата на Моуриньо трябва да имат нужната увереност, предвид факта, че са загубили само 4 от предходните си 32 двубоя във всички турнири.

Трябва да отбележим, че Тотнъм е отбелязал над 1.5 гола във всяко от предходните си 3 гостувания. Също така, грандът от Северен Лондон не е изоставал в резултата преди почивката на полувремето в нито една от последните си 12 срещи.

Белите надиграха Брайтън с 2-1 у дома през ноември, което означава, че са загубили само 1 от изминалите си 8 мача срещу Чайките.

Шпорите реализираха точно две попадения в 5 от предходните си 8 двубоя срещу тима на Греъм Потър.

Флорин Андоне,Тарик Лампти, Дани Уелбек, Алиреза Джаханбакш и Хосе Искиердо ще пропуснат срещата за Брайтън, заради контузии.

Хари Кейн е под въпрос за Шпорите, след като беше заменен след почивката в сблъсъка срещу Ливърпул. Моуриньо няма да може да разчита на Джовани Ло Селсо, Деле Али и Серхио Регуилон, които са контузени.

Предвид формата, в която се намират двата отбора се очаква двубоят в неделя да завърши с малко създадени възможности и отбелязани попадения.

Forebet прогнозира, че Тотнъм ще победи Брайтън, като отбележи под 1.5 гола и опази вратата си от попадения.