Ще успее ли Ливърпул да се завърне към правилната посока?

Ливърпул - Бърнли Анализ 21/01/2021

20 Януари 2021 | Премиър лийг | Анализи
4558

Двубоите от Премиър лийг продължават тази седмица, когато Ливърпул посреща Бърнли на „Анфийлд“ в четвъртък.

Домакините се намират на 4-та позиция в класирането с актив от 34 точки, докато гостите заемат 17-то място и имат 16 точки.

В предишния кръг, Ливърпул записа нулево равенство срещу Манчестър Юнайтед. Мърсисайдци се представиха на ниво през първото полувреме, но най-големите възможности дойдоха от страна на Червените дяволи през втората част.

Статистиката показва, че Ливърпул е спечелил само 1 от последните си 5 двубоя във всички турнири. Единственият успех беше срещу юношеския състав на Астън Вила в 3-тия кръг на ФА Къп.

Мърсисайдци се намират в лоша форма в Премиър лийг, тъй като нямат победа в предходните си 4 сблъсъка. Те записаха 3 равенства и 1 поражение, като две от равенствата бяха срещу Манчестър Юнайтед и Уест Бромич, а поражението от Саутхямптън с резултат 1-0.

Въпреки това, Ливърпул остава непобеден в предишните си 68 мача от Висшата лига. Само веднъж в изминалите си 43 домакинства, Червените не успяха да отбележат гол. В последно време, опазването на вратата от попадение в двубоите на „Анфийлд“ е доста трудна задача. Мърсисайдци не са допуснали гол само в 3 от предходните си 11 мача на собствен терен. И трите двубоя бяха през най-скорошните 5 домакинства на отбора.

Преди визитата си на „Анфийлд“, Бърнли претърпя поражение с 1-0 от Уест Хям през уикенда. Чуковете поведоха рано в резултата, а Виненочервените не успяха да се завърнат в мача и записаха 9-тата си загуба за сезона. Изходът на срещата означаваше, че футболистите на Шон Дайш са загубили последните си 2 мача от Премиър лийг.

Формата на Бърнли като гост през сезона е доста лоша. Тимът е спечелил само 1 от изминалите си 9 гостувания. След загубата от Арсенал с 1-0 на 13 декември, Виненочервените записват в актива си само точка от 3-те си мача на чужд терен. Равенството беше срещу Астън Вила, а пораженията от Лийдс Юнайтед и Уест Хям.

През тази кампания Бърнли изпитва затруднения с отбелязването на попадения като гост. Тимът е вкарал само един гол в предходните си 7 гостувания от първенството.

Юрген Клоп все още не може да разчита на контузените- Диого Жота, Константинос Цимикас, Джо Гомес и Върджил Ван Дайк. Добрата новина за лагера на Мърсисайдци е, че Жоел Матип ще се завърне в центъра на защитата. Най-вероятно Джеймс Милнър, Къртис Джоунс и Такуми Минамино ще започнат като титуляри.

Бейли Пийкок-Фаръл, Джими Дън и Чарли Тейлър все още са под въпрос за Бърнли. Има възможност Шон Дайш да освежи атаката си, като заложи на Джей Родригес и Матей Видра в стартовата единайсеторка.

Това е двубой, който Ливърпул е длъжен да спечели, тъй като се намира в лоша серия и е недопустимо да губи повече точки. Бърнли изпитва затруднения в гостуванията си през сезона, а при евентуална победа, Ливърпул може да се изкачи на втора позиция в класирането.