Международни

Изпитващият затруднения отбор на Уулвърхямптън посреща Евертън тази седмица

Уулвърхямптън - Евертън - 12/01/2021

3733

Уулвс и Карамелите се изправят един срещу друг този път в двубой от Премиър лийг, след като и двата тима се класира за четвъртия кръг на ФА Къп миналия уикенд.

Уулвърхямптън надигра Кристъл Палас с 1-0 в предходния кръг на турнира. Евертън се затрудни срещу опонента си от Чемпиъншип Родъръм Юнайтед, но въпреки всичко успя да спечели срещата с 2-1.

Карамелите имат преднина от 7 точки над предстоящия си съперник. Футболистите на Нуну Ешпириту Санту заемат 13-тата позиция в класирането на Премиър лийг, а Евертън е 7-ми в таблицата.

Уондърърс са постигнали само 1 победа в изминалите си 7 мача от първенството и са допуснали 4 поражения и 2 равенства през този период.

Единственият успех на Уулвс през тази поредица от двубои беше срещу Челси преди Коледа. За сметка на това, момчетата на Санто са записали само 2 точки от възможни 12 в последвалите си срещи.

Уулвърхямптън успя да се върне към добрата си серия, благодарение на попадението на Адама Траоре, което класира отбора напред във ФА Къп.

Звездният нападател на домакините - Раул Хименес е все още контузен и те ще се надяват Траоре да продължи да внася острота в атаката на тима.

Евертън, от друга страна, се намираше във впечатляваща серия от 4 поредни победи в Премиър лийг преди да загуби сблъсъка си срещу Уест Хям с 1-0.

Успехите срещу Челси, Лестър Сити, Арсенал и Шефилд Юнайтед помогнаха на Карамелите да се изкачат в топ 4. Въпреки това, поради колебливите им резултати последно време, те отново изпаднаха от позициите за класиране в европейските турнири.

Нещата са доста оспорвани в горната част на таблицата и ако Евертън успее да спечели предстоящото съревнование, то може да се издигне до 3-тото място.

Дженк Тосун откри резултата за Карамелите в последния им мач от ФА Къп, но Родъръм Юнайтед бързо успя да навакса изоставането си. В крайна сметка, голът на Абдула Дукуре в 93-тата минута на срещата подсигури място на Евертън в следващия кръг на надпреварата.

Уондърърс надделяха над Карамелите с 3-0 в последния сблъсък между двата отбора, който се проведе на „Молиню Стейдиъм“ през юли.

В предходните 6 двубоя между Уулвърхямптън и Евертън, двамата съперници са си разменили по 2 победи, а останалите 2 съревнования са завършили наравно.

Според последни новини за тима, Уулвс ще играят без контузения Хименес, а освен това, Джони, Даниел Поденсе и Фернандо Марджал също остават на резервната скамейка.

Карамелите също имат трима полузащитници, които ще пропуснат срещата този вторник поради контузии. В това число спадат - Жан-Филип Гбамен, Фабиан Делф и Алан Маркес.

Уулвърхямптън не успя да задържи отличното си представяне от началото на сезона. За сметка на това, Евертън показва по-задоволителни резултати последно време.

Forebet прогнозира победа за Карамелите, като се очаква те да опазят вратата си от попадения и да видим над 1.5 гола в сблъсъка.