Манчестър Юнайтед на път към лесна победа над Уотфорд

Манчестър Юнайтед - Уотфорд - 09/01/2021

2520

Третият кръг на ФА Къп продължава с някои доста зрелищни срещи този уикенд. В това число спада и сблъсъкът между Манчестър Юнайтед и Уотфорд на „Олд Трафорд“ тази събота.

Червените дяволи заемат 2-рата позиция в класирането на Премиър лийг, докато Уотфорд е 6-ти в таблицата на Чемпиъншип и ще се надява да си осигури място във Висшата лига този сезон.

Юнайтед беше отстранен от Купата на лигата, след като загуби полуфинала си срещу Манчестър Сити с 2-0. Футболистите на Оле Гунар Солскяер допуснаха и двата гола от статични положения. Те също имаха немалко голови ситуации, но пропуснаха да се разпишат.

Това беше единственото поражение на Червените дяволи в последните им 8 двубоя във всички първенства. През този период, тимът постигна победи над Шефилд Юнайтед, Лийдс Юнайтед, Евертън, Уулвърхямптън и Астън Вила.

Статистиката показва, че отборът на Солскяер е без загуба в 4 от предходните си 5 мача на „Олд Трафорд“ във всички първенства. Той се представя добре и в срещите си от ФА Къп на собствен терен. Юнайтед е спечелил изминалите си 7 домакински сблъсъка от турнира.

Червените дяволи са опазили вратата си от попадения в 6 от тези 7 съревнования. Освен това, те са отбелязали поне 2 гола в 6 от тези 7 успеха.

Уотфорд беше надигран от Суонзи Сити с 2-1 в последния си двубой от Чемпиъншип миналия уикенд. Стършелите определено са разочаровани от този резултат, тъй като поведоха в ранните минути на срещата само за да загубят от тима, който се намира над тях в таблицата.

Лебедите изравниха резултата преди почивката и вкараха победния гол 22 минути след началото на второто полувреме.

Това означава, че Уотфорд е постигнал 3 успеха в предходните си 8 мача. Те бяха над съставите от Чемпиъншип - Родъръм Юнайтед, Бирмингам и Норич.

Тенденциите показват, че Стършелите са загубили последните си 2 сблъсъка на чужд терен и са триумфирали само 2 пъти в изминалите си 8 гостувания от втората лига на Англия.

Момчетата на Франсиско Ломпарт изпитват затруднения в атака, когато играят като гости. Те са отбелязали само 2 попадения в изминалите си 5 съревнования на чужд терен. За сметка на това, футболистите в жълто-черни екипи са опазили вратата си от голове 3 пъти през този период.

Според последни новини за отбора, Манчестър Юнайтед ще играе без нападателя си Единсон Кавани, който е наказан. От друга страна е възможно Ерик Байи, Хуан Мата, Мейсън Грийнууд, Джеси Лингард, Даниел Джеймс, Алекс Телес, Брандън Уилямс, Аксел Туанзебе и Дони ван де Бек да стартират като титуляри.

Възможно е Стършилите да пътуват до „Олд Трафорд“ без играчите си - Кристиан Кабаселе, Жоао Педро, Домингос Кина, Крейг Каткарт, Том Деле-Баширу и Исаак Съксес.

Червените дяволи не би трябвало да се затруднят срещу предстоящия си опонент, дори и Солскяер да избере различна стартова единайсеторка от тази, която обичайно използва. Forebet прогнозира ниско-резултатна победа за Манчестър Юнайтед, като се очаква домакините да опазят и вратата си от попадения.