Ще опази ли РБ Лайпциг вратата си от голове и в предстоящия си мач?

РБ Лайпциг - Борусия Дортмунд - 09/01/2021

2868

РБ Лайпциг се намира в серия от 5 срещи без да допусне гол, след като надигра Щутгарт с 1-0 миналия уикенд. Форсберг пропусна да се разпише от бялата точка през първото полувреме на срещата, но благодарение на Олмо гостите спечелиха сблъсъка.

Борусия Дортмунд все още не успява да оправдае очакванията на феновете си този сезон. Въпреки всичко, Черно-жълтите спечелиха предходния си двубой срещу Волфсбург с 2-0 и заемат 4-тата позиция в класирането.

И двете попадения бяха отбелязани през втората част. Мануел Аканджи беше точен в 66-тата минута на мача, а Санчо вкара втория гол в добавеното време.

Дортмунд е по-добрият тим в сблъсъците си срещу РБ Лайпциг през последните сезони. За сметка на това, към момента домакините имат преднина от 6 точки и се намират на 2 позиции над Черно-жълтите.

В 3 от изминалите 5 двубоя между двата отбора бяха отбелязани под 2.5 гола. Очаква се тази тенденция да се запази и в събота.

Под 2.5 попадения бяха вкарани и в 4 от предходните 5 мача на Червените бикове. В последните 2 съревнования на Дортмунд също имаше под 2.5 гола. РБ Лайпциг показва отлични резултати в защита, като е опазил вратата си от попадения в изминалите си 5 сблъсъка от Бундеслигата и Купата на Германия.

Домакините са се разписали 7 пъти в предходните си 5 срещи, докато Борусия Дортмунд е допуснал 8 попадения през същия период.

Норди Мукиеле, Джъстин Клуйверт, Кристофер Нкунку, Ибрахима Конате, Бенямин Хенрикс и Конрад Лаймер пропуснаха съревнованието на тима си миналия уикенд, заради контузии. Очаква се Патрик Клуйверт да се завърне скоро в игра.

Люсиен Фавър вероятно няма да може да разчита на Джуд Белингам, Торган Азар, Юсуфа Мукоко и Марсел Шмелцер тази събота. От друга страна се предполага, че Азар и Мукоко ще са напълно възстановени до няколко дни.

Червените бикове се намират в по-добра форма от предстоящия си съперник. Те са записали 5 победи и 1 равенство в изминалите си 6 двубоя, докато Дортмунд е допуснал 2 поражения и е постигнал само 4 успеха за същия период от време.

Имайки предвид отличното представяне на РБ Лайпциг в защита и факта, че Черно-жълтите са доста колебливи в последните си срещи, Forebet прогнозира победа за домакините, които най-вероятно ще опазят и вратата си от попадения.