Манчестър Юнайтед и Лийдс се борят за втора поредна победа

Манчестър Юнайтед - Лийдс Юнайтед - 20/12/2020

4477

Манчестър Юнайтед вероятно забелязва нежелана тенденция в последните седмици. Червените дяволи допускат ранни голове и им се налага да наваксват в резултата, за да постигнат победа.

В случая на мача си от 6-ти кръг на Шампионската лига срещу РБ Лайпциг, тимът не успя да се върне в играта и отпадна от турнира.

В четвъртък вечер срещу Шефилд Юнайтед, Манчестър Юнайтед допусна гол в петата минута, но успя да обърне резултата и да спечели с 3-2 благодарение на попадения от Маркъс Рашфорд (2) и Антони Марсиал.

Въпреки че се намира след лидера Ливърпул в класирането с дефицит от 5 точки (и с мач по-малко), много хора смятат, че Оле Гюнар Солскяер може да доведе Манчестър Юнайтед до титлата.

Това е проблемът на Манчестър Юнайтед и феновете на тима. Няколко добри резултата повишават очакванията, а след това те биват смачкани от поражение.

В неделя, Червените дяволи ще посрещнат съперника си Лийдс Юнайтед на „Олд Трафорд“. Отборът на Марсело Биелса е непостоянен, но постигна победа с 5-2 над Нюкясъл Юнайтед. Лийдс Юнайтед се намира на 13-та позиция със 17 точки от 39 възможни.

Срещата на тима с Нюкясъл Юнайтед сложи край на поредица от 2 поражения. Последните 3 гола на тима бяха във финалните 13 минути от мача, след като Нюкясъл Юнайтед бе изравнил резултата до 2-2.

Солскяер трябва да мисли и за двубоя на Манчестър Юнайтед в сряда вечер в четвъртфиналите на Карабао Къп срещу Евертън. Червените дяволи загубиха в полуфиналната фаза миналия сезон от Манчестър Сити. Солскяер знае, че трябва да спечели поне един трофей, за да запази позицията си за сезон 2021/22.

Отборът на Биелса спечели 9 точки от 18 възможни при гостуванията си. Тимът бе надигран с общ резултат 11-10 и позволи на противника си да се разпише в резултата в 3 от 6-те визити на отбора.

Лийдс Юнайтед играе добре срещу топ клубовете. Отборът успя да отбележи три попадения на Ливърпул, но претърпя поражение. Освен това постигна равенство с 1-1 Манчестър Сити и надделя над Евертън с 1-0 като гост.

Слабото място на Манчестър Юнайтед е представянето му на свой терен този сезон в лигата. Отборът успя да спечели само 5 точки от 18 възможни на „Олд Трафорд“, но резултатите му се подобриха напоследък. Четири от 5-те си точки тимът спечели в последните си 2 домакинства.

Биелса има четирима контузени футболисти, които ще пропуснат двубоя. Централните защитници Диего Йоренте и Робин Кох са извън играта, както и Адам Форшоу и Гаетано Берарди.

Единсон Кавани и Маркос Рохо са единствените контузени играчи от състава на Солскяер. Рохо вероятно ще напусне тима през януари.

Манчестър Юнайтед е в добра форма и може да добави още един добър резултат към равносметката от Висшата лига си с победа на свой терен над Лийдс Юнайтед.

Възможно е да имат проблеми в началото на срещата, но Червените дяволи вероятно ще успеят да постигнат победа при под 2.5 попадения.