Важен двубой между Челси и Шпорите

Челси - Тотнъм - 29/11/2020

7622

Най-интригуващият сблъсък във Висшата лига тази седмица ще се проведе в неделя следобед, като Челси ще се изправи срещу Тотнъм на „Стамфорд Бридж“. Домакините започват уикенда на 3-та позиция с 18 точки, а гостите са начело на класирането с 20 точки, така че и двата отбора имат за какво да се борят тази седмица.

Челси ще започне двубоя след като надделя над френския Рен с 2-1 като гост в Шампионската лига в четвъртък вечер. Победата подсигури на тима място в елиминационната фаза на турнира, което означава, че Челси може да си позволи да остави някои от играчите си да почиват в оставащите 2 мача от груповата фаза.

Резултатът във Франция означава, че Челси надделя във всеки от изминалите си 6 мача във всички съревнования. Победите във Висшата лига бяха като гост на Бърнли и Нюкясъл Юнайтед и пред собствена публика над Шефилд Юнайтед. Челси постигна поредица от 7 мача без поражение във Висшата лига и няма загуба в последните си 3 домакинства.

Тенденциите показват, че Челси надделя в 8 от изминалите си 10 мача на свой терен във Висшата лига, като бяха отбелязани над 2.5 гола във всеки от последните 3 сблъсъка на тима на „Стамфорд Бридж“. Челси отбеляза 2 или повече гола в 8 от последните си 10 двубоя от Висшата лига пред собствена публика.

Тотнъм постигна лесна победа с 4-0 над Лудогорец в Лига Европа в четвъртък вечер. След като Шпорите откриха резултата в 16-та минута, беше ясно кой ще е победителят в двубоя.

Този резултат означава, че Шпорите надделяха във всеки от последните си 5 двубоя във всички съревнования. Тимът няма поражение в нито един от изминалите си 8 двубоя във Висшата лига, като единственото поражение на отбора за сезона бе в първия мач от сезона пред собствена публика от Евертън. Последната победа на тима бе с 2-0 над Манчестър Сити и Жозе Моуриньо ще се надява да помогне на тима си да продължи с победите в предстоящия мач.

Тенденциите показват, че Тотнъм няма загуба в 21 от последните си 25 мача във Висшата лига. Въпреки това, отборът ще се надява да подобри представянето си в защита срещу Челси, тъй като допусна 1 или повече гола в изминалите си 19 визити срещу Сините във всички съревнования.

По отношение на състава си, Челси има съмнения около участието на Кристиан Пулишич и Били Гилмор. Всички други играчи вероятно ще са на разположение за Франк Лампард.

Тотнъм ще бъде без контузения централен защитник Тоби Алдервейрелд и атакуващия полузащитник Ерик Ламела. Отборът вероятно ще използва силна дефанзивна формация, като Сон Хюн-Мин и Хари Кейн ще си партнират.

Това е важна среща и за двата отбора в борбата им да се докажат като претенденти за титлата този сезон. Голямата победа над Манчестър Юнайтед и над Ман Сити с 2-0 ще даде на Шпорите увереността, която им е нужна, за да постигнат победа. Отборът вероятно ще надделее при попадения и на двата тима.