Вълците ще се надяват да запишат победа след почивката си от мачове

Лестър Сити - Уулвърхямптън - 08/11/2020

2881

Този уикенд ще се проведат няколко доста оспорвани двубои от Премиър лийг. Един от тях ще се състои на „Кинг Пауър Стейдиъм“, където Лестър Сити посреща Уулвърхямптън.

Домакините са втори в класирането с актив от 15 точки, докато гостите са шести в таблицата и са спечелили 13 точки към момента.

Лисиците надиграха Спортинг Прага с 4-0 в последния си домакински двубой от Лига Европа. Това беше 5-тата поредна победа на тима във всички първенства, като към това число спадат и победите над Заря Луганск у дома и АЕК Атина на чужд терен.

В Премиър лийг, Лисиците записаха два впечатляващи успеха като гости. Те надиграха Арсенал с 1-0, а след това разгромиха и Лийдс Юнайтед с 4-1. Лестър Сити се радва отново на печеливша форма, като преди тези успехи тимът допусна поражения от Астън Вила и Уест Хям.

Статистиката показва, че Лисиците са непобедени на полувремето в последните си 17 домакински двубоя във всички първенства, но за сметка на това тимът изпитва известни затруднения в мачовете си на собствен терен от Висшата лига.

Тимът е загубил 3 от предходните си 4 домакински двубоя от лигата, като освен това е бил надигран и в 2 от изиграните си 3 срещи на „Кинг Пауър Стейдиъм“ този сезон. Лисиците са пропуснали да отбележат гол в всяка една от тези 3 загуби.

Вълците, от друга страна, се намират в серия от 4 мача без поражение в Премиър лийг. Миналият уикенд, тимът надигра Кристъл Палас с 2-0, като и двете попадения бяха отбелязани през първото полувреме. Тази победа беше важна за Уулвърхямптън, тъй като гостите допуснаха разочароващо равенство срещу Нюкасъл в предходния си двубой. Вълците водеха с 1-0, но през 89-тата минута на срещата Свраките отбелязаха изравнителния гол от пряк свободен удар.

Преди това равенство, Уулвърхямптън записа две победи в Премиър лийг. Първата беше с 1-0 над Фулъм и беше доста трудно извоювана, а втората беше над Лийдс Юнайтед отново с 1-0.

Статистиката показва, че в 18 от последните 21 мача на Вълците във всички първенства биват отбелязани под 2.5 гола. В това число спадат и предходните 4 двубоя на тима от Премиър лийг.

Лестър Сити има немалък списък от контузени играчи - Чаглар Сьойюнджю, Даниел Амарти, Уилфред Ндиди, Рикардо Перейра и Тимоти Кастан ще пропуснат сблъсъка. Джони Еванс е също под въпрос за предстоящия двубой.

Уулвърхямптън няма да може да разчита на защитника си - Джони, който е контузен и най-вероятно няма да вземе участие в мачовете на тима си до март месец. Вероятно е  Фернандо Марджал също да отсъства, тъй като и той страда от контузия.

Имайки предвид фактите, се очаква двубоят този уикенд да бъде доста оспорван, като Вълците имат малко по-големи шансове за успех. Ако Уулвърхямптън попречи на Лестър Сити да вкара гол през първото полувреме, то е вероятно гостите да изненадат Лисиците през втората част и да спечелят срещата с минималния резултат от 1-0.