Манчестър Юнайтед в търсене на домакинска победа в Премиър лийг

Манчестър Юнайтед - Арсенал - 01/11/2020

8182

Премиър лийг се завръща в действие, като топ двубоя този уикенд ще се състои в неделя следобед, когато Манчестър Юнайтед посреща Арсенал на „Олд Трафорд“.

Домакините се намират на 15-то място със 7 точки, докато гостите са на 9-то място в класирането с 9 точки.

Манчестър Юнайтед ще стартира в предстоящия си мач след впечатляваща победа през седмицата с 5-0 срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига. Мачът определено беше тежък и въпреки напрежението, което германците успяха да нанесат на Червените дяволи в първите 60 минути от мача, Юнайтед успя да се пребори и  реализира 4 попадения в последните 16 минути от двубоя.

Този резултат означава, че Манчестър Юнайтед е непобеден в последните си 4 мача във всички състезания. Два от успехите са от Шампионската лига, докато в Премиър лийг тимът реализира равенство срещу Челси у дома и победа срещу Нюкясъл.

Тенденциите показват, че Червените дяволи не се справят добре с това да побеждават у дома във Висшата лига. Тимът не е успял да спечели нито един от последните си 5 мача на „Олд Трафорд“. Този сезон Червените дяволи загубиха от Кристъл Палас и от Тотнъм, като допуснаха 9 гола.

И двата отбора са отбелязали в 4 от последните 5 мача на Манчестър Юнайтед в Премиър лийг, като е имало отбелязани над 2.5 гола в  9 от общо 10 мача във всички състезания.

Арсенал също ще стартира в предстоящия мач след победа в Европа в четвъртък вечер. Артилеристите бяха фаворити за спечелването на мача срещу Дъндалк, като го направиха с 3-0 и дори дадоха почивка на някои от ключовите си играчи.

Гостите ще се опитат да се отърсят от разочароващата си домакинска загуба от Лестър във Висшата лига през уикенда. Този резултат означава, че Арсенал е загубил всеки един от последните си 2 мача в Премиър лийг след загубата от Манчестър Сити с 1-0.

Тенденциите показват, че Арсенал е загубил 4 от последните си 5 гостуващи мача в топ първенството на Англия, но тимът е имал доста трудни мачове срещу Тотнъм, Астън Вила, Ливърпул и Манчестър Сити. Арсенал е отбелязал поне 1 попадение в 6 от последните си 8 гостуващи мача в Премиър лийг.

Манчестър Юнайтед няма да разполага с Антони Марсиал, който е наказан. Алекс Телес е с коронавирус, а Ерик Бейли и Джеси Лингард са контузени.

Арсенал ще гостува без някои от своите футболисти. Калъм Чеймбърс, Габриел Мартинели, Пабло Мари Виляр и Роб Холдинг няма да вземат участие в мача през уикенда.

Двата отбора се надяват на това да подкрепят кампанията си в Премиър лиийг с 3-те точки. Предстои ни интересен мач с попадения и от двете страни, но Арсенал ще вземе победата.