Ще успее ли Шефилд Юнайтед да подобри представянето си срещу Арсенал?

Арсенал - Шефилд Юнайтед - 04/10/2020

3425

Арсенал претърпя поражение с 3-0 от Ливърпул миналия уикенд, но компенсира за това с победа над Червените при дузпи в Карабао Къп след нулево равенство в четвъртък вечер.

В неделя, отборът на Микел Артета ще посрещне Шефилд Юнайтед, който има проблеми напоследък, на „Емирейтс“. Остриетата са единственият отбор в лигата, който все още не е отбелязал попадение.

Възможно е мениджърът Крис Уайлдър да обяви официално подписването на Риан Брюстър от Ливърпул в петък за 23.5 млн. паунда. Феновете вероятно се надяват попаденията на Брюстър да изстрелят клуба нагоре в таблицата, по-далеч от зоната на изпадащите. Не е изненада, че Шефилд Юнайтед е в това състояние в момента.

В предходния сезон, тези два отбора се изправиха един срещу друг 3 пъти в лигата и във ФА Къп. Шефилд Юнайтед постигна победа с 1-0 над Арсенал на „Брамал Лейн“ и постигна равенство с 1-1 в реванша.

Топчиите постигнаха победа в третия двубой между двата тима. Късното попадение на Дани Себайос бе решаващо за победата на Арсенал и изпрати тима към следващия кръг. Разбира се, отборът на Артета в крайна сметка спечели ФА Къп.

Арсенал започна сезона добре, с поредни победи. В срещата си на „Анфийлд“ обаче отборът показа доста нетипично представяне. Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг не успя да повлияе на изхода от срещата.

Победата на топчиите в Карабао Къп в средата на седмицата се случи благодарение на вратаря Бернд Лено. Той направи няколко отлични спасявания срещу Червените.

Артета има няколко контузени футболист. Шкодран Мустафи, Емил Смит Роу, Пабло Мари, Сократис, Габриел Мартинели, и Кейлъм Чеймбърс няма да участват в двубоя. От всички контузени футболисти, Сократис изглежда най-близо до завръщането си в състава на тима.

Уайлдър ще трябва да се справи без трима от играчите си, включително Лис Мусе, Саймън Мур, и Джак О'Конъл. Защитникът Джон Игън вероятно ще бъде част от началния състав след като не се изяви миналия уикенд заради наказание.

Една от надеждите на мениджъра вероятно е свързана с Брюстър, но дебютът му може да бъде отложен след международната пауза. Брюстър не бе включен в състава на Ливърпул в сблъсъка от Карабао Къп в средата на седмицата.

Проблемите на Шефилд Юнайтед с отбелязването на попадения може да продължат. Арсенал вероятно ще постигне втора поредна победа над Остриетата, тъй като гостите вероятно няма да успеят да се разпишат в резултата.

Предстоящият двубой вероятно ще завърши с победа за Арсенал и четвърто поредно поражение за Шефилд Юнайтед.