ПСЖ гостува на Анже в стремежа си да запише четвърта поредна победа

Пари Сен Жермен - Анже - 02/10/2020

5206

Този петък,  Пари Сен Жермен ще се опита да спечели четвърти пореден двубой, когато посреща труден опонент в лицето на Анже на „Парк де Пренс“.

ПСЖ започна новия сезон по необичаен за тима начин. Той допусна поражения срещу Ланс и Марсилия, като освен това имаше няколко контузени футболисти и проблеми с коронавируса. Парижаните, обаче, спечелиха три последователни срещи и бавно започнаха да възвръщат печелившата си форма.

Гостуващите победи над Метц, Ница и Реймс, всички от които бяха без да допуснат гол в своята врата, помогнаха на Червено-сините да се изкачат до по-приличната седма позиция в класирането.

Ако домакините спечелят предстоящия сблъсък, то те не само ще се издигнат до втората позиция в таблицата, но ще си изградят и предимство над своите опоненти, които играят през уикенда.

Анже се изкачи до осмо място в класирането, след като записа домакинска победа с 3-2 над Брест. Мениджърът, Стефан Мулен, беше изключително доволен от представянето на тима си през втората част от сблъсъка. Черно-белите изоставаха с 2-1 в последните 15 минути, но успяха да обърнат резултата и да спечелят трите точки.

От друга страна, гостите стартираха доста колебливо новия сезон и бяха свикнали да постигат не особено впечатляващи резултати. И въпреки че завършиха миналия сезон със серия от три последователни победи, Черно-белите преди това допуснаха 4 поредни поражения, които общо взето неутрализираха успешните срещи.

Анже има славата на труден за преодоляване противник в двубоите си на собствен терен. Същото не може да се каже, обаче, за гостуващите мачове, като тимът е записал само 3 победи в последните си 12 гостувания.

В това число спада и тежката загуба на Анже с 4-0 от предстоящия опонент - ПСЖ в началото на миналия октомври. Парижаните определено водят статистиката от двубоите между двата тима. Те се спечелили всеки един от последните си 9 мача срещу Анже.

Имайки предвид фактите, Forebet прогнозира четвърта поредна победа за Пари Сен Жермен, като е вероятно тимът да опази вратата си от голове.