Тотнъм и Челси се изправят един срещу друг в зрелищен двубой

Тотнъм - Челси - 29/09/2020

6533

Достигнахме до четвъртия кръг от Купата на лигата в Англия, като предстоят някои доста интригуващи мачове. Един от тях ще се проведе на 29 септември, когато Тотнъм посреща Челси на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“.

Шпорите допуснаха разочароващо равенство с резултат 1-1 в последния си двубой от Премиър лийг срещу Нюкясъл. Те бяха по-добрият отбор на терена, но нещо не им достигна да отбележат още едно попадение. С напредване на времето, беше отсъдена една доста спорна дузпа в полза на Нюкасъл, която позволи на тима да измъкне незаслужена точка от сблъсъка.

Това означава, че Тотнъм е спечелил само една от изиграните си 3 срещи от Висшата лига към момента, като тази победа беше над Саутхямптън на чужд терен. Ако броим и гореспоменатото равенство срещу Нюкасъл, то тогава Шпорите са без загуба в предходните си 4 двубоя във всички първенства. Два от тези мача бяха от Лига Европа и завършиха с победа за Белите.

Шпорите трябваше да се изправят срещу Лейтън Ориент в третия кръг от Купата на лигата, но двубоят беше прекратен. Няколко футболисти от състава на Лейтън Ориент дадоха положителна проба за коронавирус и поради тази причина Тотнъм продължи напред в турнира.

Статистиката показва, че и двата тима са се разписали в резултата в последните 4 срещи на Белите във всички първенства. Освен това в 3 от тези 4 двубоя бяха отбелязани над 2.5 гола.

Челси, от друга страна, извади късмет, че спечели точка от сблъсъка си срещу Уест Бромич. Очакваше се тимът да запише лесна победа, но всички останаха изненадани, когато Уест Бромич завърши първото полувреме с преднина от 3 гола. Франк Лампард направи няколко промени в състава си на почивката и Челси успя да отбележи три попадения, благодарение на които се спаси от загуба.

Това беше втората поредна среща, която отборът не успява да спечели, като преди това той беше надигран с 2-0 от Ливърпул. От друга страна, Сините записаха категорична домакинска победа с 6-0 над Барнзли в третия кръг от Купата на лигата.

Скорошните мачове на тима са високо-резултатни, като в 3 от последните 4 срещи на Челси във всички първенства бяха отбелязани над 2.5 гола.

Очаква се, че Тотнъм ще направи промени в стартовата си единайсеторка от миналия уикенд. Възможно е Тоби Алдервейрелд, Серхио Регилон, Ерик Ламела, Деле Али и Стивън Бергвийн да стартират като титуляри.

Гостите също може да направят промени от предходния си двубой, като е вероятно да видим Антонио Рюдигер, Сесар Аспиликуета, Курт Зума, Рос Баркли, Рубен Лофтъс-Чийк, Калъм Хъдсън-Одой и Оливие Жиру в списъка с титулярите.

Сблъсъка предвещава да бъде доста интересен, като Forebet прогнозира попадения и за двата отбора и над 2.5 гола в срещата. Въпреки промените в съставите, и двата тима разполагат с достатъчно добри футболисти, което означава, че двубоят може да стигне до продължения и дузпи.