Дали Манчестър Сити ще сложи край на победната серия на Лестър?

Манчестър Сити - Лестър Сити - 27/09/2020

5134

Лестър Сити имаше проблеми във втората половина от сезон 2019/20 и не успя да се пребори за титлата на Висшата лига. Най-голямата слабост на тима бе неспособността му да се справи с топ отборите с съревнованието, включително Манчестър Сити.

Отборът на Брендън Роджърс започна новия сезон добре, с две победи от двата си мача. Сега, Лисиците се отправят към „Етихад“, за да се изправят срещу Манчестър Сити в среща, която може да се окаже една от най-важните се за сезона.

Манчестър Сити започва третия кръг на лигата след победа над Уулвърхямптън Уондърърс като гост с 3-1. Кевин Де Бройне и Фил Фоден отбелязаха попадения в първото полувреме, а Габриел Жезус отбеляза третия гол в 90-та минута.

И двата клуба участваха в Карабао Къп в средата на седмицата. Манчестър Сити постигна победа с 2-1 над Борнемут на стадион „Етихад“. Попадението на Фоден в 75-та минута предостави победата на Гражданите.

Фоден е в отлична форма преди третия кръг. Представянето му му помогна да промени мнението на феновете след като бе премахнат от английския национален отбор по време на последната пауза. Мениджърът Пеп Гуардиола ще разчита Фоден да е в добра форма и срещу Лестър Сити.

Лисиците претърпяха поражение в средата на седмицата в Карабао Къп с 2-0. Загубата бе от Арсенал и тя отново показа неспособността на Лестър Сити да надделява над най-добрите отбори в лигата.

Манчестър Сити победи Лестър Сити в 3 поредни мача. Две от тези победи бяха на стадион „Етихад“. Гражданите надделяха над Лестър Сити с общ резултат 5-1 по време на тези 3 срещи.

Гуардиола има няколко играчи, които ще пропуснат срещата в неделя. Серхио Агуеро все още се възстановява след операция на коляното. Полузащитниците Бернардо Силва и Илкай Гюндоган също няма да участват в двубоя заради контузии. Защитниците Жоао Кансело и Олександър Зинченко също няма да се включат в срещата.

Гуардиола се надява централният защитник Емерик Лапорт да се възстанови навреме за мача. В момента участието му е под съмнение.

Роджърс също има проблеми в защита. Рикардо Перейра, Джони Еванс, Филип Бенкович и Уилфред Ндиди са контузени. Единствено Еванс има шанс да се изяви в срещата. Манчестър Сити може да се възползва от тази криза в отбраната на Лисиците.

В 6 от изминалите 11 сблъсъка между Манчестър Сити и Лестър Сити завършиха с над 2.5 попадения. Представянето на двата отбора в предходните им мачове този сезон показва, че мачът в събота вероятно ще завърши с над 2.5 гола.

В 8 от последните 11 срещи на тези двата тима, и двата отбора отбелязаха попадения. Манчестър Сити се представя отлично срещу Лестър Сити в последните сезони.

Гражданите вероятно отново ще постигнат победа над Лестър Сити и ще създадат проблеми на Лисиците. Очакват се попадения на двата отбора и над 2.5 отбелязани гола.