Международни

Дали Уулвърхямптън ще сложи край на серията си от поражения?

Уулвърхямптън - Евертън - 12/07/2020

3934

Отборът на Нуно Ешпирито Санто Уулвърхямптън Уондърърс не се справя особено добре във Висшата лига напоследък. Клубът претърпя поредни загуби от Арсенал и Шефилд Юнайтед, и не успя да отбележи нито едно попадение в тези два мача.

Шансовете на Вълците да завършат в топ 5 намаляват и 6 точки делят отбора от Манчестър Юнайтед. Сега вниманието на тима трябва да бъде насочено към предстоящия му сблъсък. В неделя Евертън пристига на „Молиню“ и ще се бори за важни 3 точки.

Евертън също е в лоша форма след като си спечели само 1 точка от последните 6 възможни. Карамелите загубиха от Тотнъм миналия понеделник, след което завършиха наравно двубоя си  със Саутхямптън пред собствена публика в четвъртък.

Отборът на Карло Анчелоти не се представя много добре в срещите си извън „Гудисън Парк“. Евертън си спечели само 15 точки от 52 възможни извън дома и 3 от изминалите му 4 визити завършиха с поражение.

Вълците не успяха да постигнат същите успехи на „Молиню“ като в предишния сезон. Отборът спечели само 25 точки от 52 възможни пред собствена публика. Тимът обаче не позволява на опонентите си да отбелязват попадения, като допусна само 19 такива. Поражението на тима от Аренал миналата седмица с 2-0 сложи край на поредица от 4 мача без загуба на „Молиню“.

Евертън победи Вълците по-рано този сезон благодарение на гол на Ришарлисон в 80-тата минута. Мачът завърши с 3-2, като двата отбора изиграха вълнуващ двубой.

Последният мач между тези два отбора на „Молиню“ завърши с равенство с 2-2. Вълците нямат попадение в последните си 2 срещи, така че ще се надяват този път да се разпишат в резултат.

Санто има един контузен играч – крилото Адама Траоре. Футболистът, към когото има интерес от Манчестър Сити, Барселона и Ювентус, получи травма на рамото в срещата с Шефилд Юнайтед и игра 77 минути с този проблем.

Вероятно е обаче той да се възстанови за предстоящия мач. Санто заяви, че Траоре може да играе с контузията, но е възможно и да бъде оставен да почива, поне в началото на срещата.

Анчелоти има няколко контузени футболисти, включително Андре Гомес и Мейсън Холгейт. Участието им е под съмнение за мача в Уест Мидландс.

Евертън не се представя добре при гостуванията си и това вероятно ще продължи при сблъсъка този уикенд. Уулвърхямптън Уондърърс има за какво да се бори – за разлика от Карамелите – и вероятно ще се върне към победите пред собствена публика.

Въпреки че двата отбора отбелязаха доста попадения в предходните си мачове, очакваме ниско-резултатен мач с под 2.5 отбелязани попадения.