Ще успее ли Челси да спре победната серия на Манчестър Сити?

Челси - Манчестър Сити - 25/06/2020

5229

Двама съперници в топ 4 се изправят един срещу друг този четвъртък, когато Челси посреща Манчестър Сити на  „Стамфорд Бридж“.

Гражданите записаха няколко последователни победи след възобновяването на сезона, които ги задържаха на втората позиция в таблицата. Сините, от друга страна, се намират на четвърто място - на 12 точки под момчетата на Хосеп Гуардиола.

Челси надигра Астън Вила с 2-1 в последния си двубой миналата неделя. Домакините направиха обрат, след като изоставаха в резултата през първото полувреме на срещата.

Благодарение на попадението на Кортни Хауз в края на първото полувреме, Астън Вила поведе в резултата. Въпреки това, двата бързи гола на Кристиан Пулишич и Оливие Жиру през втората част на двубоя донесоха победата на Сините.

Имайки предвид статистиката от мача, може да се каже, че футболистите на Франк Лампард заслужаваха трите точки. Челси отправи 18 изстрела - 6 от тях бяха в очертанията на противниковата врата. Освен това, тимът записа 74 % владение на топката.

Манчестър Сити, от друга страна, надигра безпомощния тим на Бърнли в последния си двубой, като преди това записа и важна победа над Арсенал с 3-1.

Фил Фодън и Рияд Марез отбелязаха по две попадения в мача срещу Виненочервените, а Давид Силва оформи крайния резултат от 5-0 на „Етихад Стейдиъм“.

Футболистите на Гуардиола тотално надиграха Бърнли в предходния си двубой. Тимът регистрира 72 % притежание на топката и създаде безброй положения пред противниковата врата. Всъщност, Сити заслужаваше да отбележи дори повече попадения.

Факт е, че Ливърпул не може да бъде достигнат. Манчестър Сити, обаче, се завърна ударно след паузата и определено ще забави празненствата на Мърсисайдци.

Статистиката от последните двубои между Гражданите и Челси определено не е в полза за домакините. Сити е спечелил 6 от последните си 7 мача срещу Сините във всички първенства.

Трябва да се върнем до 2018 година, за да открием последния път, когато домакините надиграха Манчестър Сити. От тогава до сега, двата тима са изиграли 2 двубоя един срещу друг в Премиър лийг, които завършиха с общ резултат 8-1 в полза на Манчестър Сити.

Сините ще играят без защитника си Фикайо Томори този четвъртък. Калъм Хъдсън-Одой също е под въпрос, като той пропусна и двубоя срещу Астън Вила поради контузия.

Що се отнася до Манчестър Сити, Хосеп Гуардиола направи осем промени в стартовата си единайсеторка в последната среща на тима. Имайки предвид натоварения график на Гражданите, се очаква той да направи доста ротации и в предстоящия сблъсък.

Челси е спечелил последните си три срещи. Сити, обаче, също се намира в топ форма и най-вероятно ще прекъсне победната серия на домакините.

Forebet прогнозира победа за Манчестър Сити, като се очаква гостите да отбележат над 1.5 гола и да опазят вратата си от попадения.