Лион ще се възползва от домакинското си предимство в Купата на Франция

Лион - Марсилия - 12/02/2020

3243

Купата на Франция сезон 2019/2020 достигна четвъртфиналната си фаза и ни предстоят 4 мача през седмицата. Един от интересните мачове, който предстои в сряда вечер на „Групама Стейдиъм“, където Лион посреща Марсилия.

В тази фаза на турнира, отборите ще се изправят само по веднъж един срещу друг и по този начин ще се определи кой ще продължи напред, като и двата отбора ще се надяват на по-слаб съперник.

Лион ще започне в предстоящия мач след като загуби с 4-2 от ПСЖ в неделя вечер. След като Парижани отбелязаха 3 попадения, изглеждаше, че Лион няма да успее да се завърне в мача. Въпреки това, Хлапетата отбелязаха 2 гола във втората половина и можеха да изравнят, но ПСЖ успя да отбележи четвърти път и по този начин взе максималните точки от тази среща.

Този резултат означава, че Лион не е успял да спечели нито един от последните си 3 мача, като всички са били от Френската Лига 1. Преди загубата от ПСЖ, Лион направи нулево равенство у дома срещу Амиен и загуби като гост на Ница с 2-1. Трябва да се върнем назад до предишния кръг от Купата на Франция за да открием последният успех на Лион у дома с 2-1 срещу Ница.

Лион е труден за побеждаване в последните си домакински двубои, като е спечелил 4 и е завършил с равенство в 1 от последните си 5 мача във всички състезания. Три от тези победи са от Купата на Лигата срещу Тулуза, Брест и Лил, като за решаването на мача срещу Лил се стигна и до дузпи.

Марсилия победи Тулуза с 1-0 у дома през уикенда в Лига 1, в опит да скъси дистанцията с лидерите и също да си подсигури място в Шампионската лига, като се класира на второ място.  Този резултат означава, че Марсилия е непобеден в последните си 16 мача във всички състезания. От тези 16 мача, 13 са завършили с победа, включително 3 последователни успеха в последните 4 мача.

Гостуващата форма на Марсилия показва, че тимът е непобеден в последните си 8 мача във всички лиги. Два от тези гостуващи двубои са от Купата на Франция и са завършили с победа срещу Трелисак ФК и Гранвил, като първият от тези мачове бе решен с изпълнението на дузпи. Статистиката показва, че Марсилия е опазил вратата си без попадения в последните си 4 гостуващи мача във всички състезания.

Лион със сигурност ще бъде без трима футболисти. Джеф Рейн-Аделаид, Мемфис Депай и Юсуф Коне се възстановяват от контузии. Под съмнение остават Лео Дюбоа, Максуел Корнет и Умар Соле.

Марсилия ще бъде без Флориан Товен, който е с контузен глезен. Дарио Бенедето се възстановява от контузия и е малко вероятно да се включи в предстоящия мач.

Само 1 от последните 10 срещи между двата отбора е завършила с равенство, което предполага, че ще видим победил в 90-те минути на мача. Forebet прогнозира попадения и за двата отбора, над 2.5 гола в мача и победа за Лион, който ще продължи към следващата фаза на турнира.