Вила и Лестър се изправят един срещу друг в Купата на лигата

Астън Вила - Лестър Сити - 28/01/2020

5208

Във вторник вечер, Астън Вила посреща Лестър Сити на „Вила парк“ във вторият мач от директните елиминации на полуфиналната фаза на Купата на лигата.

Двата отбора приключиха с равенство предишната си среща, като Фредерик Гилбърт откри резултата за Вила в 28-та минута. Келечи Ихеаначо изравни за Лестър в 74-тата минута.

Астън Вила реализира само 3 изстрела в първата среща от директните елиминации от Карабао Къп, сравнени с 21 реализирани от страна на Лисиците. Отборът на Дийн Смит притежаваше топката едва 30% от времето.

Лестър Сити взе участие в 4-тия кръг на ФА Къп през уикенда, когато победи Брентфорд с 1-0 благодарение на попадение на Ихеаначо. Нападателят Джейми Варди получи контузия срещу Уест Хям в мача през седмицата, което даде възможност на  Ихеаначо да се изяви. Очаква се Варди да се възстанови за предстоящата среща срещу Астън Вила във вторник вечер.

Лъвовете разполагаха с уикенда за почивка и възстановяване. Вила е непобеден в 4 от последните си 6 мача в лигата. През последните седмици, Виланите имат подобрение във  формата и са непобедени в последните 2 мача от Премиър лийг.

Астън Вила има проблеми с контузени футболисти и продължава да изпитва затруднения с трансфери на играчи. Нападателят на Челси, Оливие Жиру отхвърли оферта от Вила и ще продължи своята кариера в Интер Милан. В допълнение на това, името на Джак Грийлиш продължава да бъде свързвано с отборите от Манчестър.

Вероятно, Варди ще успее да се завърне в предстоящия мач, тъй като контузията му не е толкова сериозна, колкото се предполагаше първоначално. Брендън Роджърс няма да разполага с Нампалис Менди и Даниел Амарти, защото и двамата футболисти са контузени.

Матю Джеймс продължава своето възстановяване от контузия. Джеймс взе участие в мач на Лестър U23, но вероятно ще остане извън стартовия състав на Лисиците, защото все още не е в топ форма.

Смит има петима контузени футболисти в Астън Вила. Нападателят Уесли, вратарите Том Хийтън и Джед Стиър са извън стартовия състав. Полузащитникът МакГин няма да вземе участие в предстоящия мач заради контузия, докато Кийнън Дейвис се завърна в тренировка.

От последната среща на двата отбора, Астън Вила подписа с Пепе Рейна, който бе вратар на Милан. Рейна подобри представянето на тима в защита.

Лестър Сити е непобеден в 5 от последните си 7 мача срещу Астън Вила във всички лиги. Лисиците нямат победа над Вила в последните 4 срещи между двата отбора.

Двата отбора може и да завършиха с равенство в първата среща от директните елиминации, но предишният мач между двата отбора по-рано през сезона завърши с резултат от 4-1 на „Вила парк“ в полза на Лестър Сити, като Лисиците имаха предимство от 2-1 още след първото полувреме.

Forebet прогнозира победа за Лестър Сити и финал на „Уембли“.